Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Všetky strany podporujú predaj pôdy a vody na Slovensku, proti sa ozvala len Ľudová Strana Naše Slovensko


Smer , Most - Híd , Ľudová Strana Naše Slovensko , Slovenská Národná Strana , Sieť

0€

07/2016

To, čo definuje unikátnosť našej krajiny je naša pôda, voda a lesy. Lesy a krásnu prírodu je vidieť pri pohľade z lietadla a hneď viete, že ste nad Slovenskom.
Taktiež tu máme obrovské zásoby podzemnej vody. Naša najšpinavšia rieka, keby bola napr. v Anglicku tak tam je najčistejšou. Máme tu 1700 minerálnych prameňov, ktoré sú vo veľkej časti prístupné verejnosti. Každý prameň je niečim špecifický a obohacuje naš organizmus minerálmi, ktoré už nie sú v ovocií a zelenine pestovaných na západ od Slovenska na sklenenej vate, taktiež nie sú ani vo vode, ktorú zabije chlór.

Voda tento rok bola v Indií drahšia ako nafta. A čoskoro bude voda drahšia ako pohonné hmoty na západe. Preto sionistické bábky západu a EÚ nás chcú o túto vodu a pôdu obrať a neskôr s ňou kšeftovať.


V roku 2003 dostali Bulharsko, Litva, Lotyšsko, Maďarsko a Slovensko prechodnú lehotu, aby svoju legislatívu o nadobúdaní poľnohospodárskej pôdy zosúladili s právnymi predpismi únie. Menované štáty však podmienku nesplnili a svoju pôdu si aj naďalej chránili.

Po zopakovaní podmienky došlo k vyhrážkam o postúpení prípadov Súdnemu dvoru EÚ v Luxemburgu. Brusel však svoju vyhrážku naplnil voči Maďarsku, ktoré prijalo podmienku úplného zákazu nadobúdania pôdy právnickými osobami a povinnosť kupujúceho, aby sám obrábal pôdu. Európska komisia tak v polovici júna podala na Maďarsko žalobu. Slovensko sa rozhodlo požiadavke Komisie vyhovieť s odôvodnením predísť podobnému osudu našich južných susedov. (zaujímavo znie, že nejaký spravodlivý súd sa má konať v podvodnom štáte, ktorý je daňovým rajom a centrom podvodu).Bývalý poslanec NR SR Igor Hraško upozorňuje na ďalší problém spojený s predajom našej pôdy, ktorej máme aktuálne toľko, že pri správnom užívaní by dokázala uživiť všetkých obyvateľov Slovenska. „Pôdu budú mať poskupovanú zahraniční majitelia, ktorí budú kvalitné produkty vyvážať do svojich krajín a my budeme odkázaní na dovoz odpadu, ktorým nás kŕmia už v súčasnosti, ktorý majú ošetrený výrokom o iných chutiach občanov „východného bloku“ oproti západu.“

„Niekto nás chce mať pekne v hrsti, aby nás mohol lepšie ovládať. Tí, čo budú mať to šťastie a budú vedieť zarobiť viac, si pôjdu nakúpiť do Rakúska a čo bežní občania? Čo naši dôchodcovia, čo musia obracať v ruke každé Euro, aby si vybrali, čo si kúpiť a čo nie a potom si vyberú to najlacnejšie, kde kvalita je spochybniteľná, kde mäsové výrobky už nemusia obsahovať mäso, kde ovocie stačí, aby dobre vyzeralo, nemusí chutiť!“, upozorňuje Hraško.

Aj napriek zákonu zahraniční investori už vlastnia slovenskú pôdu

Gasperová z tlačového odboru ministerstva priznala, že momentálne neexistuje žiadny oficiálny register, evidencia ani kataster nehnuteľností, ktorý by obsahoval informácie o pôvode vlastníka pozemku alebo nehnuteľnosti. K dispozícii sú iba odhady. Hovorkyňa Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory Jana Holéciová upresnila, že podľa neoficiálnych zdrojov sa už 100- až 150-tisíc hektárov slovenskej pôdy nachádza v rukách cudzincov.

Zahraničný investori dokázali súčasný zákon obísť, preto veľa poľnohospodárskej pôdy už teraz patrí Dánom či Holanďanom, ktorým slovenskí farmári po finančnej stránke nedokážu konkurovať. Ďalším dôvodom je nespravodlivý systém agrodotácií, vďaka ktorému slovenskí farmári z EÚ dostávajú menšiu podporu ako iní, zverejnil server Aktuálne.sk.

EK na jednej strane uznáva, že niektoré z našich obmedzení môžu sledovať opodstatnené ciele, pretože sa zameriavajú na boj proti špekulatívnym nákupom pôdy, prípadne podporujú rozvoj vidieka. Napriek tomu však Brusel schizofrenicky trvá na tom, že obmedzenia môžu byť diskriminačné.

Bloger Karol Malina si myslí, že uvedeným ústupkom „západ donútil slovenských politikov, aby im predali ich zem. Áno, zem ich otcov a predkov sa bude môcť dostať do rúk západnej oligarchie… Slovensko príde o to najcennejšie, čo má. Svoju zem. A pod ňou vodu. Na ňu si robili zálusk hneď od začiatku, o vodu. Pretože ten, kto bude vlastniť pôdu, vlastní predsa aj vodu.“ Bloger zároveň vysvetľuje, že hoci je teraz voda chránená zákonom, časom môže prísť vláda dosadená západnými skupinami, ktorá môže zákon zmeniť a kruh sa uzavrie.

Vyjadrenie Ľudovej strany Naše Slovensko:
Ešte sme ani poriadne nestihli naplno rozvinúť svoju štátnosť a už sa nám opäť niekto pokúša siahať na našu pôdu.
Tentokrát si na ňu robia zálusk cudzinci zo západných európskych krajín. Prostredníctvom EÚ sa nás snažia prinútiť zmeniť našu legislatívu tak, aby mohli našu pôdu neobmedzene skupovať. Zástupcovia Európskej komisie sa nám vyhrážajú, že ak nedovolíme cudzincom skupovať našu pôdu, tak to budú považovať za diskrimináciu zahraničných investorov, za obmedzovanie voľného pohybu kapitálu, alebo za obmedzovanie slobody usadiť sa.

Ak je tu však niekto diskriminovaný, tak to nie sú zahraniční investori, ale práve slovenskí poľnohospodári, pretože tí dostávajú jedny z najnižších dotácií v Európe. Dokonca sú im vyplácané dotácie za to, že nebudú niečo pestovať, alebo chovať! Diskriminácia je to, keď občan SR ani napriek celoživotnému úsiliu a práci nedokáže konkurovať cielenému tlaku zahraničných nákupcov pôdy financovaných západnými bankami.

Načo by niekto potreboval kupovať pôdu v zahraničí? Len na špekuláciu. Na nič iné. Obrábať sa dá predsa aj prenajatá pôda. Ak však niekto v zahraničí pôdu kúpi, môže ju nechať stáť úhorom a nepestovať na nej nič. A namiesto pestovania dovážať svoje potraviny zo zahraničia. A práve to chcú spraviť aj na Slovensku.

Tento deštrukčný proces likviduje nielen našu potravinovú sebestačnosť, ale aj vzťah obyvateľov k pôde. Z našej pôdy sa postupne stáva len obyčajný tovar. Vlastníctvo pôdy je záležitosťou občanov Slovenskej republiky. O našej pôde nemôže v žiadnom prípade rozhodovať nikým nevolená Európska komisia! V opačnom prípade dopadnú Slováci tak, ako napríklad Palestínci, ktorí sa zrazu stali cudzincami vo vlastnej krajine.

Žiaľ, na Slovensku momentálne neexistuje relevantná politická sila, ktorý by mohla zastaviť tlak nadnárodného záujmu, tlak zahraničných bánk, pozemkových špekulantov a organizovaného zločinu z Európskej únie. Parlamentná matematika, kde majú ešte stále väčšinu zradcovia, totiž nepustí. Posledná nádej na ochranu slovenskej zeme tak spočíva v Slovákoch samotných. Našu zem si obránime len spoločne. V tejto kľúčovej otázke musia ísť bokom nepodstatné názorové rozdiely a všetci musíme ťahať za jeden povraz. Slovenská zem je pre nás posvätná! A keď si budeme musieť vybrať medzi slovenskou zemou a Európskou úniou, tak sa jednoznačne postavíme za ochranu našej zeme!

Zároveň sme hľadali spôsoby, ako je možné legislatívne zabrániť výpredaju slovenskej pôdy do zahraničia. Ako definitívne najúčinnejší spôsob sa však javí práve vystúpenie z Európskej únie!


http://www.hlavnespravy.sk/slovaci-sa-vzdali-boja-o-podu-a-ustupuju-bruselu-co-ale-bude-s-vodou-v-predanej-pode/810477
http://www.naseslovensko.net/nase-nazory/slovensku-podu-a-vodu-budeme-branit-pred-predajom-do-zahranicia/