Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Ministerstvo životného prostredia pod vedením Most-Híd predĺžilo pochybnú zmluvu na ťažbu schránkovej firme - chobotnica ministra


Most - Híd , Smer , Sieť , Slovenská Národná Strana

0€

08/2016

Ministerstvo životného prostredia SR schválilo žiadosť o predĺženie licencií pochybnej schránkovej spoločnosti Alpine Oil & Gas (AOG) na prieskum v územiach Svidník, Medzilaborce a Snina o päť rokov. Napriek nevysporiadaným pozemkom a obrovskému odporu obyvateľstva. O tejto kauze sme už písali. Ako prvý schválil tieto prieskumné vrty Fico krátko po nástupe svojej prvej vlády. Firma je schránková spoločnosť prepojená na ukrajinského oligarchu Kolomojského, ktorý na Ukrajine vyzbrojuje nacistické oddiely Azov.
viac tu: http://www.idemvolit.sk/329-kauza/ficova-vlada-povolila-geologicky-prieskum-a-tazbu-plynu-pochybnym-firmam-prepojenych-na-sponzora-ukrajinskych-zoldnierov

Tento podvod proti ľuďom je zaujímavý obzvlášť keď za nim stoji kvázi "národná" strana SNS, ktorá taktiež tvorí súčasť vlády a mohla tomuto zamedziť. Konkrétne na čele ministerstva životného prostredia je zástupca zo strany Most-Híd: László Sólymos Ten je súčasne aj podpredsedom strany Most-Híd, stál pri jej zakladaní. Predtým pôsobil v SMK.
Tento politik figuroval vo viacerých firmách so svojím bratom Ladislavom. Avšak Ladislav figuruje vo viacerých firmách:
http://orsr.sk/hladaj_osoba.asp?PR=Solymos&MENO=Ladislav&SID=0&T=f0&R=1

a spolu s Ladislavom figuruje vo viacerých firmách Vladimír Baláž. Ten figuruje v 93 firmách, medzi ktorými sú obrovské firmy ako Vodárenska spoločnosť, mnohé poľnohospodárske družstva.
http://www.orsr.sk/hladaj_osoba.asp?PR=Bal%E1%9E&MENO=Vladim%EDr&SID=0&T=f0&R=1

Z čoho jasne vyplýva, že blízka osoba na ministerstve v podobe Sólymosa sa mu samozrejme hodí. Zaujímavý je aj jeho rodinný príslušník Martin Baláž:
http://www.finstat.sk/spolocnici-konatelia?query=Ing.%20Martin%20Baláž%20@Bratislava

http://presov.korzar.sme.sk/c/20230866/ministerstvo-ludi-nepodporilo-americania-idu-znova-vrtat.html#ixzz4GOdArT7r