Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Keď policajný prezident Gašpar /nominant SMERu/ hovorí opak toho, čo sa neskôr potvrdí


Smer , Ľudová Strana Naše Slovensko

0€

08/2016

V článku na pravda.sk 12.4.2016 policajný prezident Gašpar sa vyjadril voči vznikajúcim Kotlebovským hliadkam vo vlaku:
Policajný prezident však nevidí dôvod na vznik takýchto hliadok. Bezpečnostná situácia na Slovensku je dobrá a polícia o rizikových teritóriách vrátane vlakov vie. Uviedol tiež, že počet policajtov vo vlakoch a železničných priestoroch navyšovať netreba. Dôležité je, aby boli v správnom čase na správnom mieste.

„Kladieme dôraz aj na toto špecifické prostredie, nezrušili sme službu železničnej polície, tá zabezpečuje hliadkovú a preventívnu činnosť, 66 hliadok denne. Nemôžeme však byť v každom vozni, v každom kupé, 24 hodín denne,“ uviedol policajný prezident.


Článok z 12.8.2016 na dennikn:
Železničná spoločnosť však dodáva, že nechce zostať len pri pasívnom vyčkávaní. Podľa Horného začínajú železničiari podnikať konkrétne kroky, ktoré majú riešiť aj príčiny súčasného stavu – teda nízku úroveň bezpečnosti niektorých spojov, o ktorú kotlebovci opierajú svoj marketing.
Prvým opatrením je podľa ZSSK vyšší počet sprievodcov vo vlakoch, ktoré firma vyhodnotila ako rizikové a ktoré si pre svoje akcie vyberajú aj Kotlebove hliadky.
„Ak išlo o vlak, kde bol pôvodne jeden zamestnanec, teraz tam máme dvoch. Ak tam boli dvaja, teraz tam máme troch a tak ďalej,“ približuje Horný.
Príkladom je podľa neho rýchlik Poľana, ktorý jazdí z Prešova cez Košice, Zvolen až do Bratislavy. Cestujúci sa v ňom dlhodobo sťažujú na špinu, zápach, prítomnosť agresívnych jedincov či bezdomovcov.


Komentár:
Je paradoxom, keď najvyšší predstaviteľ polície SR nevie o nebezpečnosti vlakov a musí mu to ukázať resp. dokázať nejaká skupina a až následne po 4 mesiacoch prídu na to, že problém s bezpečnosťou skutočne existuje. A železnice ho nakoniec aj riešia.


http://m.pravda.sk/settings/travel.cnn.com/whc.unesco.org/en/list/undefined#!a=389753
https://dennikn.sk/534905/zeleznice-povedali-ako-chcu-zastavit-kotlebovcov-spoliehaju-sa-aj-na-pomoc-cestujucich/?ref=tit
http://img.mediacentrum.sk/gallery/nwo/maxwidth/990/2665155.jpg