Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Pod Bratislavským hradom nález hodnotnejší a starší, ako Rímske koloseum, zničia Širokého garáže


Smer

1 000 000 000 000€

2015

Na Bratislavskom hrade sa našli pamiatky z keltského obdobia (nevylučujú sa podľa pána Šemeša ani nálezy starých Slovanov). Pamiatky na hrade boli stavané v kruhu, čo znamená (aj podľa rozlohy stavieb), že na severnej terase hradu bola akropola. A nebolo to len tak nejaké mesto! Bolo to možno aj slávne Carnuntum! (preklad:mesto na skale). To Carnuntum, ktoré hľadali archeológovia niekoľko desaťročí po celej Európe, to Carnuntum, bájne mesto keltského kráľovstva Norikum, o ktorom si Rakúšania mysleli, že bolo u nich. To Carnuntum, ktoré Rimania postavili už 100 rokov pred Kristom, teda v čase, kedy na mieste Paríža a Londýna boli iba bažiny.

Pamiatky, nájdené na Bratislavskom hrade sú o 200 ROKOV STARŠIE AKO RÍMSKE KOLOSEUM! Pamiatky v Bratislave sú teda hodnotnejšie! Alebo boli by - keby ostali ako celok, tak ako Koloseum, a do prostriedka tejto nádhery by sme nepostavili BETÓNOVÉ GARÁŽE! Viete si predstaviť, že by nabehli bagre do stredu Kolosea, lebo Talianska vláda by tam chcela mať garáže? Veď by ich postupne vešali na stĺpy po celej ulici až ku Koloseu! Oni vedeli, že im pamiatka prináša peniaze a sú na ňu hrdí! My? My ani len do ulíc nevyjdeme!

Koloseum ročne navštívi viac ako milión turistov. Viete čo by to bolo v Bratislave, keby sme naše "koloseum" zreštaurovali a nechali otvorené pre turistov? Koľko práce by mali hotely, reštaurácie, kiosky, obchody, taxikári, sprievodcovia ??? Ľudia, veď my sme tu boli skôr, ako Angličania v Londýne! Skôr ako Francúzi v Paríži!

Namiesto toho tam stavajú 222 predražených garáží, miesto ktorých mohli postaviť 222 4-izbových sociálnych bytov napríklad v Spišskej Novej Vsi?

Ale samozrejme vyhovuje to aj tým, čo chcú zakryť možno Slovanskú históriu a aj ľuďom za Širokého firmami (Lexa, Zoroslav Kollár), lebo by ich projekt nevyšiel a samozrejme všimné by nedostal ani SMER.

Keltsko-rímskym pamiatkam nevyčísliteľnej hodnoty ani Pamiatkový úrad SR nevenoval dostatočnú vážnosť, keď návrh na ich začlenenie k národným kultúrnym pamiatkam zmietli už v apríli 2015 zo stola.

Ďalší výsmech prišiel z Krajského pamiatkového ústavu v Bratislave, podľa ktorého vyjadrenia „sú archeologické nálezy dostatočne zabezpečené, nie sú ohrozované a stavebník vykonáva činnosť v súlade so záväznými stanoviskami vydanými úradom.“ Boj o uznanie pamiatok ďalej pokračoval aj pasivitou zo strany Ministerstva kultúry, ktorého Pamiatková inšpekcia občianskym aktivistom odpísala, že „nie je orgánom oprávneným vo veci konať.“ Napokon nepochodili ani na Ministerstve financií, ktorému navrhli, aby správu pamiatok vykonávalo Slovenské národné múzeum. „Ministerstvo financií SR môže v tejto veci konať len na podnet Ministerstva kultúry SR a teda takýto návrh vláde nepodá,“ dočkali sa odpovede.

Nehľadiac na obrovskú historickú hodnotu pamiatok mesto mohlo zarobiť milióny EUR na turistoch. Namiesto toho tam budú garáže. Tomuto sa hovorí vláda ľudu.


http://alianciazanedelu.sk/?p=5435
http://www.topky.sk/cl/10/1476937/Posledne-KO-pamiatkam-Bratislavskeho-hradu--Budeme-mat-viac-parkovacich-miest-ako-Louvre-