Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Na tradičné Jánošíkové dni štát nedal ani cent, na podporu umenia LGBTI dáva ročne státisíce EUR


Smer , Slovenská Národná Strana , Sieť , Most - Híd , Ľudová Strana Naše Slovensko

0€

08/2016

Jánošíkove dni sú najvýznamnejším kulturným podujatím Slovenska. Sú také významné a známe, že sa ročne tešia aj veľmi bohatej účasti zo zahraničia, najviac Poliaci, Česi, Nemci, Rakúšania. Sú vlastne obrazom našej kultúry, histórie a aj propagáciou nášho cestovného ruchu. Každý, kto niekedy tieto slávnosti navštívil prechováva príjemné spomienky a hrdosť na svoj národ.

Toto sa našim politikom a europoslancom proste nepáči:

Organizácia je veľmi náročná a nie je možné ju finančne úplne pokryť bez podpory. To však štátne orgány a konkretne ministra kultúry Maďariča (SMER) vôbec nezaujíma. Napriek tomu, že štát vyčlenil na podporu umenia tento rok 15 000 000 Eur. Pre terchovské slávnosti sa peniaze nenašli a z tejto obrovskej sumy išlo mnoho peňazí na iné slávnosti, festivaly.

Je však zaujímavé, že štát bohato podporil rôzné kultúrne pochody a slávnosti komunity LGBTI, ktorej je na Slovensku podstatne menej, avšak zo štátnych peňazí sa im ujde väčšej podpory. Štát evidentne nezaujímajú väčšinoví platcovia dane, ale len menšínoví. Avšak možno aj toto je cieľom, pochovať všetko národné, tradičné, kultúrne, slovanské a slovenské. A zmeniť to na európske, deviantné...

Toto sa štátu páči a podporuje to:
Smiley face
Smiley face

Len pre porovnanie Pohodu navštevuje ročne 30 000 ľudí, Jánošikové dni aj 60 000 a viac. Kdežto Pohoda je typická konzumáciou drog, napriek tomu sa teší obrovskej mediálnej propagande. Mnoho mladých udáva ako prvé miesto, kde sa dostali k droge práve Pohodu. Naopak o Jánošikových dńoch v médiach veľa počuť nie je. A detí, ktoré Jánošíkové dni navštívili boli pozitívne ovplyvnení aj do budúcnosti. Pre koho táto vláda pracuje ťažko povedať. Pre ľudí v žiadnom prípade. Nie náhodou mnohí narkomaní hovoria, že najväčšie výrobne drog sú v Piešťanoch a Seredi, vie o nich polícia, vláda...a nik nekoná. A možno práve oni sú sponzormi politických strán.

Stačí si len spomenúť, aké mediálne haló bolo ohľadom nepodporenia divadla štúdio tanca. Kde tancovali nahí muži a toto umenie väčšine nič nehovorí. Na túto udalosť si štát našiel 160 000 Eur. A z Kotlebu sa stal despota, ktorý odmieta umenie. Prečo sa teraz nestal despota aj z Maďariča, ktorý odmietol to najkrajšie a najlepšie, čo na Slovensku máme v oblasti festivalov?

Tu si môžte pozrieť vyjadrenie Kotlebu aj záber mnohými nazývaného "zvrhlého" divadla štúdia tanca:


Ministerstvo kultúry a štát má v povinnosti propagovať naše umenie, históriu a kultúru v zahraničí a nielen doma. A je nanajvyš podlé a smutné, ak odmieta podporiť našu kultúru vo vlastnej krajine.

Vyjadrenie organizátorov:http://nasazilina.sme.sk/c/20156636/janosikove-dni-nedostali-statny-prispevok.html
http://www.lifenews.sk/content/aj-o-tomto-s%C3%BA-eurohodnoty-lgbti-dostali-podporu-predsedn%C3%ADctva-v-rade-e%C3%BA-tradi%C4%8Dn%C3%BD-festival-j%C3%A1