Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


TTIP treba podpísať, Štefanec


Smer , Sloboda a Solidarita , Obyčajní ľudia , Most - Híd , Kresťanskodemokratické hnutie

09/2016

Zmluva TTIP je logickým vyústením snáh o ekonomické spájanie sa celkov, ktoré sa riadia rovnakými hodnotami. Spojené štáty a Európsku úniu spája podobná štruktúra ekonomiky, vymožiteľnosť práva, vysoko nastavené štandardy ochrany spotrebiteľa, životného prostredia a úcta k duševnému vlastníctvu. Štefanec.

- TTIP nahlodáva demokraciu a právny štát: zahraničné koncerny budú môcť v budúcnosti pred súdmi na neverejných pojednávaniach žalovať štáty na obrovské čiastky náhrady, ak (štáty) prijmú zákony, ktoré obmedzia ich zisky.
- TTIP dláždi cestu privatizáciám: dohoda má koncernom uľahčiť kšeftovanie s vodou, zdravím a vzdelaním na účet verejnosti.
- TTIP ohrozuje naše zdravie: čo je dovolené v USA, bude legálne aj v EÚ – to by otvorilo cestu frackingu, geneticky modifikovaným potravinám a mäsu s obsahom hormonálnych prípravkov (GMO plodiny ovplyvňujú populácie včiel, stav a výživnú schopnosť pôdy, takisto ľudské zdravie – strata reprodukcie, onkologické ochorenia... Uvedomelé krajiny konajú, v Maďarsku, Poľsku, Rakúsku... je pestovanie GMO zakázané, v Rusku je dokonca pestovanie GMO plodín trestné, SLOVENSKÁ „SOCIÁLNA“ vláda zatiaľ ohrozenie úplne ignoruje).
- TTIP okliešťuje slobodu: hrozí ešte komplexnejšie sledovanie a dirigovanie používateľov internetu. Nadmerné autorské práva sťažia prístup ku kultúre, k vzdelaniu a vede.
- TTIP je prakticky nezvratná: keď raz bude prijatá, volení politici zmluvu nebudú môcť viac zmeniť. pretože pri každej zmene musia súhlasiť všetky zmluvné strany. Nemecko (ani Slovensko, pozn. prekl.) samotné by zo zmluvy nemohlo vystúpiť, pretože zmluvu uzatvára EÚ.

Ako hlasovali europoslanci za schválenie dohody TTIP? Zo slovenských europoslancov nebol ani jeden proti.

Svoju podporu rezolúcii vyjadrilo 9 europoslancov, menovite Monika Flašíková Beňová (Smer-SD), Eduard Kukan (SDKÚ-DS), Vladimír Maňka (Smer-SD), József Nagy (Most-Híd), Richard Sulík (SaS), Boris Zala (Smer-SD), Branislav Škripek (OĽaNO), Ivan Štefanec (SDKÚ-DS) a Jana Žitňanská (NOVA).

Zdržali sa Pál Csáky (SMK), Miroslav Mikolášik (KDH), Monika Smolková (Smer-SD) a Anna Záborská (KDH).


https://europskenoviny.sk/2016/09/02/ivan-stefanec-ttip-treba-podpisat-slovensko-nej-moze-vytazit/
http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/360959-europoslanci-schvalili-euroatlanticku-obchodnu-dohodu-ttip/
http://www.hlavnespravy.sk/pozrite-si-ako-slovenski-europoslanci-hlasovali-o-ttip/644423