Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


EU je najlepší projekt pre Európu, neexistuje spiatočka, Fico


Smer , Slovenská Národná Strana , Most - Híd , Sieť

09/2016

Na rozdiel od Veľkej Británie vieme, čo chceme. Naše stanovisko je jasné a bude okamžite použité, keď bude aplikovaný článok 50 Lisabonskej zmluvy,” povedal Fico s tým, že EÚ chce mať s Veľkou Britániou naďalej dobré vzťahy.
Brexit bude pre Londýn veľmi bolestivý, pretože Európska únia sa postará o to, aby sa Británii mimo spoločenstva darilo horšie, než keď bola v ňom. Denník Financial Times to napísal s odvolaním na premiéra Roberta Fica.

Podľa Fica však odmietame politiku, že si niekto bude vyberať to najlepšie z torty, ktorá je na stole. (V tom má pravdu, len to praktikovať do reality, lebo skutočnosť je taká, že pre ľudí zostáva len to čo "urodzený" odhodia.)“Ak niekto má záujem o výhody EÚ, musí garantovať všetky slobody, ktoré sú pre EÚ dôležité,” zdôraznil. Slovenský premiér pripomenul, že vo Veľkej Británii pracuje asi 70.000 Slovákov.

A čo tak prestať kradnúť a zabezpečiť prácu pre Slovákov, aby moli byť doma pri rodinách či zakladať si rodiny. Nie utekať za prácou mimo Slovenska. Ale to asi nejde, pretože nenažranosť štandardných nemá hraníc.

Summit európskych lídrov s pohľadu Viktora Orbána, “Bol neúspešný, veď vôbec nedošlo ku zmene imigračnej politiky Bruselu”, povedal Orbán maďarským novináromm bezprostredne po stretnutí.

“V únii prevažuje rovnaká sebadeštrukčná a naivná imigračná politika ako aj predtým,” povedal. “Aj teraz sa hovorilo o zrýchlení distribúcie migrantov a nie o ich zastavení na vonkajšej hranici Schengenu.”

Čo na to Fico?

„Berúc do úvahy aj defekty, ktoré vnímame, všetci považujú EÚ za najlepší projekt pre Európu“ a „sme presvedčení, že sa nedá hodiť spiatočka, ale že musíme ísť naďalej dopredu, lebo prosperita, stabilita a bezpečnosť v Európe sa nedá inak garantovať, len cez EÚ“ a „namaľovali sme si mapu“. Fico
Ešte lepšie sa k tomu vyjadril Lajčák: Ficove slová o moslimoch, treba vnímať v kontexte kampane, viac tu: http://www.idemvolit.sk/565-kauza/smer-reci-proti-imigrantom-bola-len-predvolebna-kampan/

Kto sa bližšie zaujíma o politiku, ten vie, že „mapu“ Paneurópy si nenamaľoval slovenský premiér, ani jeho hostia z cudziny, ale ešte pred takmer sto rokmi rodák z Tokia Coudenhove-Kalergi – sám miešanec Japonky a „Európana“ – a kruhy za ním stojace. Táto „mapa Európy“ bola hnedá. Plná ľudí – ani bielych, ani čiernych, ale hnedých, cielene zmiešaných, ľudí ľahko ovládateľných, bez koreňov, rodinných, národných, sociálnych. náboženských. Ľudí bez kompasu.

Svet je farebný, takým nech zostane, nie zmiešaným marasom.


http://www.hlavnespravy.sk/fico-na-rozdiel-od-britanie-my-vieme-co-chceme/833086
http://www.hlavnespravy.sk/orban-bez-okolkov-summit-v-bratislave-vobec-nebol-uspesny/833211
http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/405377-fico-unia-sa-postara-aby-sa-britanii-darilo-horsie/
http://svet.sme.sk/c/20221398/lajcaka-sa-pytali-ficove-slova-o-moslimoch-treba-to-vnimat-v-kontexte-kampane.html
http://www.hlavnespravy.sk/orban-oznacil-brexit-za-kolosalnu-sancu-a-kaczynski-nazval-eu-koniarnou-robert-fico-maluje-euromapy-prvu-namaloval-polojaponec-coudenhove-kalergi-je-hneda/833286