Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Je sestrou mafiána, pripravuje zákon o liekoch a vlastní lobistickú firmu


Smer

Ministrovi zdravotníctva Tomášovi Druckerovi radí sestra mafiánskeho bossa Petra Steinhübela, alias Žaluďa. Na ministerstve zdravotníctva je v poslednom čase častým hosťom Mária Pšenková, za slobodna Steinhübelová.

A nechodieva tam len na kus reči. Hovorkyňa Stanislava Luptáková nám vysvetlila dôvod jej návštev: „RNDr. Mária Pšenková je uznávaná odborníčka v oblasti farmaceutickej ekonomiky. Stala sa členkou pracovnej skupiny na prípravu novelizácie legislatívy v oblasti liekovej politiky.
Keby bola Mária Pšenková len odborníčka, bolo by to v poriadku. Lenže zároveň vlastní firmu Pharm In, ktorá má jasné poslanie. Radí bohatým farmaceutickým koncernom, ako preniknúť na slovenský trh a trhnúť si čo najväčší zisk.

Najľahšie je to z verejných peňazí, zo zdravotného poistenia, na ktoré sa všetci skladáme. A čo keby sa dala takáto možnosť rovno do zákona, napadlo možno šikovnej lobistke. Ako pláštik využila občianske združenie ISPOR, ktoré založila v budove, patriacej firme JAGR, ktorú mimochodom vlastní. Pred tým ju vlastnil jej brat Peter Steinhübel.

Minister Drucker: Na ministerstve zdravotníctva nevidia problém v tom, že Mária Pšenková pripravuje zákon o liekoch a vlastní lobistickú firmu.


http://www.pluska.sk/plus-7-dni/domov/09/odhalenie-skandal-ministerstve-zdravotnictva-druckerovi-radi-sestra-mafiana.html
http://www.ispor.org/regionalchapters/chapter/slovakia