Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Hlasovanie o rozširovaní NATO


Slovenská Národná Strana , Most - Híd , Sloboda a Solidarita , Smer , Ľudová Strana Naše Slovensko

10/2016

Návrh na vyslovenie súhlasu Národnej rady Slovenskej republiky. Protokol o pristúpení Čiernej Hory do štruktúr NATO.

Rozširovaním NATO smerom k Rusku dochádza k zbytočnej provokácii Ruskej federácie, nehovoriac o tom, že po rozpade Varšavskej zmluvy boli porušené všetky dohody medzi USA a Ruskom o nerozširovaní NATO.

Bývalý minister obrany USA Robert Gates označil prijatie východoeurópskych štátov do NATO za ťažkú chybu, pokus Západu prizvať do NATO Ukrajinu za ťažkú provokáciu.

Z obranného spoločenstva premenili NATO v intervenčný spolok, čo sa potvrdilo v súvislosti s Juhosláviou, kde bolo hrubo porušené medzinárodné právo. Svojho času to pripustil i niekdajší kancelár Schröder. Srbsko nenapadlo žiadny cudzí štát, a nebolo ani žiadne rozhodnutie Bezpečnostnej rady OSN. Napriek tomu sa po prvýkrát od r. 1945 s účasťou členských krajín NATO bombardovala Juhoslávia. Dzurindova vláda povolila intervenčnému spolku NATO prelety cez územie Slovenska, čím sme získali krvavú vstupenku do štruktúr NATO.

Napätie medzi Ruskom a USA sa stupňuje. Do oblasti Kaliningradu smerujú bojové jadrové rakety Iskander M( ktoré môžu zasiahnuť ciele v Poľsku, Nemecku, Pobaltí...),ako reakcia Moskvy na zvyšovanie prítomnosti NATO v krajinách Pobaltia.

Momentálne má našliapnuté do NATO ďalšia krajina, Čierna Hora a takto hlasovali poslanci Národnej rady Slovenskej republiky za rozširovanie NATO:https://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=schodze/hlasovanie/hlasklub&ID=37377
https://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=zakony/cpt&ZakZborID=13&CisObdobia=7&ID=113
http://www.hlavnespravy.sk/nato-so-znepokojenim-reagovalo-na-presun-iskanderov-do-oblasti-kaliningradu/842565
http://www.hlavnespravy.sk/kto-porusil-vsetky-dohody-komu-ide-o-vojnu-ukrajina-rusko-eu-usa-nato/564145