Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Matovič vyplácal rómskej kapele v hotovosti, bez lístka - ten dodatočne vystavil a klame


Sloboda a Solidarita , Obyčajní ľudia

0€

10/2016

Inštitút ľudských práv na čele s Krempasskou a Weissenbacherom sú v ostrom konflikte s Matovičom a výsledkom je predkladanie viacerých kauz Matoviča.

Novinárom to povedali Alena Krempaská a Peter Weisenbacher z Inštitútu ľudských práv (IĽP) po tom, čo dnes do podateľne Generálnej prokuratúry SR v Bratislave odniesli podanie z podozrenia trestného činu daňového charakteru, ktorý podľa nich spáchali práve SaS a OĽaNO. "Na webe bola totiž zverejnená údajná e-mailová komunikácia poslanca NR SR Mgr. Igora Matoviča zo dňa 16. júla 2016 s bývalým splnomocnencom vlády pre rómske komunity Petrom Pollákom, z ktorej vyplýva, že Peter Pollák mal zabezpečiť rómsku skupinu na protestnú akciu SaS a OĽaNO v Bratislave, a že ju bude vyplácať bez riadnej zmluvy," uvádza sa v oznámení Inštitútu ľudských práv.

Weisenbacher a Krempaská poukázali na to, že Matovič porušil zákon aj v septembri tohto roku, keď opäť s oneskorením obnovil pozastavenie svojej živnosti. Pozastavenie živnosti Matovičovi už predtým vypršalo 10. augusta 2013, pričom opätovne živnosť pozastavil až 2. septembra toho istého roku, čím porušil ustanovenie ústavného zákona o ochrane verejného záujmu pri výkone funkcie verejného činiteľa. Pozastavenie živnosti podľa zákona o živnostenskom podnikaní nemôže trvať kratšie ako šesť mesiacov a dlhšie ako tri roky. Parlamentný výbor pre nezlučiteľnosť funkcií 16. júna 2016 rozhodol o tom, že Matovič zaplatí pokutu vo výške šesťnásobku platu poslanca parlamentu (1 961 eur).

Podľa Weisenbachera po prevalení kauzy Matovič na rýchlo napísal príjmenku, ktorá sa dá bez problémov napísať s odstupom času.

Matovič a Weisenbacher:


O tom, že Matovičová príjmenka je podvod je dôkazom video uverejnené na Youtube. V tej spevák rómskej kapely otvorene hovori, že robí aj bez zmluvy.http://www.topky.sk/cl/100535/1580933/Matovic-ma-na-krku-dalsi-danovy-skandal--Kapelu-pred-Bonaparte-si-mal-objednat-bez-blocku-