Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Drucker naštartoval likvidáciu zdravotníctva. Uberá peniaze a pridáva iným rezortom.


Smer , Slovenská Národná Strana , Most - Híd

0€

10/2016

Podľa schváleného návrhu štátneho rozpočtu sa majú výdavky rezortu, kde je situácia najkritickejšia, výrazne zosekať. Dostane o 120 mil. € menej, než mal vlani. Odborárom sa uťahovanie opaskov nepáči. To, že sa ich šéf rezortu Tomáš Drucker nezastal, považujú za nefér.
„Neviem, kde chce minister spomínané financie ušetriť. Som prekvapený z toho, že nepoukázal na to, že ostatným rezortom sa peniaze pridávajú,“ rozhorčoval sa predseda Slovenského odborového zväzu zdravotníctva a sociálnych služieb Anton Szalay. Štát sa spolieha, že tento výpadok zaplatia ľudia na zdravotných odvodoch.
Zdroj: http://www.pluska.sk/spravy/z-domova/10/novy-rozpocet-ukrojil-zdravotnictvu-peniaze-pan-drucker-toto-ste-nemali-dopustit.html

N.B. Rakúsko a Dansko podla OECD Health at a Glance 2015 dávajú až o cca 130% viac financií na zdravotníctvo ako SR. Nemecko dáva o 140% viac. Na popredných miestach správy OECD Health at a Glance 2015 v rámci krajín EÚ skončilo Švajčiarsko (6 325 USD) a Nórsko (5862 USD), ktoré dávajú v porovnaní so Slovenskom o vyše 200% financií na zdravotníctvo viac. Priemer OECD je 3 453 USD. Slovensko dáva 2010 USD, čo je necelých 42% pod priemerom OECD. Slovensko tak zaostávalo výdavkami na jedného obyvateľa za priemerom o 1443 USD.

RACIONALIZAČNÉ OPATRENIA V ZDRAVOTNÍCTVE SA ZAČALI: ZDRAVOTNÍCI AJ PACIENTI SA MAJÚ NA ČO TEŠIŤ

So súhlasom prof. MUDr. Štefana Hrušovského, CSc., Dr.SVS. si dovoľujem zverejniť jeho odpoveď na nižšie uvedenú výzvu, ktorá bola reakciou na plánované „racionalizačné“ opatrenia Ministerstva zdravotníctva.Milí slovenskí zdravotníci!

Mám oveľa lepší racionalizačný návrh. Keby sa zrušili všetky nemocnice v SR, ušetrilo by sa oveľa viac. Prepustili by sa všetci lekári a všetky sestry. Vyrátajte si, koľké milióny eur by sa ušetrili! Rozpredajú a zrušia sa cétéčka, operačné sály...

Myslíte si, že špásujem? Nebol by to prvý zlikvidovaný rezort. Už sa to totiž udialo so slovenským mimisterstvom obrany. Zlikvidovali sme si vojenské "cétéčka", čiže lietadlá, tanky a obrnené transportéry... Všetky vojenské služby si objednávame v cudzine a poriadne za ne aj platíme.

A nebol by to ani druhý prípad likvidácie rezortu ! Kde je 100 000 kráv slovenského strakatého plemena spred 15 rokov?! Kde sú slovenské potraviny?! Bež si nakúpiť nemeckú šunku, poľský oštiepok, salámu Nitran made in czech republic do lidla.

A myslíte si, že je to hudba budúcnosti? Veď aj slovenské zdravotníctvo je už napoly zrušené. Kde sú naše sestričky? V cudzine! Kde sú naši mladí lekári? V cudzine!

Zdravotníci, dokedy sa necháte zratúvať a odratúvať ako dobytok? Dokedy sa necháte vyháňať do cudziny ako škodlivá príťaž spoločnosti?
S úctou (k slovenským zdravotníkom a k slovenskému zdravotníctvu)

Štefan Hrušovský


https://www.facebook.com/SlovenskyZdravotnickyAbsurdistan/photos/a.1825646417653899.1073741829.1825609310990943/1829645550587319/?type=3&theater