Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Rodinkárstvo alebo organizovaná trestná činnosť na Slovensku?


Kresťanskodemokratické hnutie

0€

10/2016

Trestný zákon vymedzuje pojem krádež. Pod jej definíciu však spadá aj zarábanie na verejných obstarávaniach, dohadzovanie predražených kšeftov príbuzným firmám. Ak sú do tohto zapojené navzájom prepojené osoby, ide o organizovanú trestnú činnosť podobne ako mafia.
Príkladom organizovanej trestnej činnosti by mohli byť aj mnohé prepojenia rodín na mnohých štátnych úradoch, avšak na Slovensku niet orgánu, ktorý by dané prepojenia reálne riešil. Podobne aj trestnú činnosť prepojenú na najvyššiu politiku.

Rodinkárstvo na doprave:
Lukratívny flek pre švagra Figeľa: Štefan Ungrady.
Štefan Ungrady a Ján Figeľ sa dobre poznajú. Obaja totiž pochádzajú z malej dedinky Čaklov v okrese Vranov nad Topľou a dokonca sú aj švagrovia. Pred pár dňami sa stal vedúcim investičného oboru národnej diaľničnej spoločnosti v Prešove (10/2016).
Spoločnosť patrí pod rezort dopravy Viktor Spišiak – syn prezidenta Policajného zboru Jaroslava Spišiaka dostal nedávno zamestnanie na ministerstve vnútra, aj keď rezort čaká pre úsporný balíček prepúšťanie Príbuzní na úrade práce – v roku 2007 najmenej sedem príbuzných vtedajšej sekčnej riaditeľky na ministerstve práce Márie Janušekovej pracovalo na úrade práce v Humennom.

Podobne príbuzným Figeľa je aj Ján Hudacký, ktorý bol za jeho vedenia dopravy tajomníkom.