Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


30 % provízie za eurofondy? Ďakujem pekne. Nechajte si ich


Smer , Ľudová Strana Naše Slovensko

10/2016

Vplyvný slovenský podnikateľ, výrobca zbraní a streliva Jaroslav Kuracina sa nikdy nebál otvorene hovoriť o politike či o problémoch v biznise.

Rozhovor pre Parlamentné Listy:

Ešte začiatkom minulého roka ste o Marianovi Kotlebovi povedal: „Antipatiu voči nemu nemám, ale je príliš zaťatý, napríklad pri eurofondoch, ktoré nechce. Aj podľa mňa eurofondy deformujú trh, ale keď ich už máme, mali by sme ich použiť.“ Dnes ho ako vnímate?

Dnes si myslím, že Marian Kotleba má úplnú pravdu. Boli sme medzitým oslovení s viacerými ponukami na „vybavenie eurofondov“. Všetky som odmietol. Dôvod? Dvadsať až tridsať percent „provízia“ za „záruku pridelenia“. S tým, že o tých 30 % mám navýšiť cenu obstarávania... Ak sa nad tým zamyslíme, potom takmer všetko, čo je u nás obstarané za eurofondy, je obstarané nehospodárne...


Ing.Jaroslav Kuracina s majstrami sveta Adamom Tycom a Martinom Kameníčkom

Podobne v zákulisií slovenskej kriminalistiky platí pravidlo, že eurofondy sa nesmú vyšetrovať. Dôvod je každému jasný, už teraz sú preplnené väznice na Slovensku. Kriminálna chobotnica parazitujúca na eurofondoch siahá od vysokej politiky až po regionálnu.


http://www.parlamentnelisty.sk/arena/monitor/20-az-30-provizie-za-eurofondy-Dakujem-pekne-Nech-si-ich-nechaju-Obchodnik-so-zbranami-otvorene-o-zakulisi-slovenskej-politiky-A-nevynechal-ani-Kalinaka-278937