Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Choma rozdáva štátne peniaze neprispôsobivým neplatičom - cigáňom


Smer

150 000€

10/2016

V Žiline Bratislavská ulica je strediskom koncentrácie cigáňov. Bytovky sú v dezolátnom stave, za elektrinu neplatia. Pri pokuse vyrobiť si vlastný kotol, bytovka vyhorila a mnohí cigáni ostali bez domova.

Vyjadrenie Martina Kapitulíka:
150.000,- EUR Z VAŠICH DANÍ NA BRATISLAVSKÚ?
NIE V MOJOM MENE!
Nie je to tak dávno, čo primátor bez mihnutia oka vyhodil z mestského bytu na Solinkách chorú matku so zdravotne postihnutým synom. A to napriek tomu, že v tej dobe už mali uhradené všetky záväzky voči mestu.
Pár mesiacov predtým ten istý primátor predal dvojizbový mestský byt na Vlčincoch svojmu hovorcovi za neuveriteľných iba 700 EUR. A to v čase, keď na pridelenie nájomného mestského bytu čakajú takmer dve stovky žilinských rodín, ktoré si riadne platia svoje záväzky voči mestu a právom sa spoliehajú na našu pomoc.
Teraz nás ten istý primátor žiada, aby sme mu podpísali bianko šek vo výške 150 tisíc EUR na riešenie situácie ľudí, z ktorých väčšina doslova "vybývala" mestskú bytovku, roky neplatila mestu nájomné a vytvorila dlh vo výške viac ako pol milióna EUR. Príde mi to pokrytecké a nefér voči slušným Žilinčanom.
Taká je sociálna politika tohto mesta pod vedením Igora Chomu.
Nijakým spôsobom nezľahčujem rozsah tragédie, ktorá týchto ľudí a mestský majetok postihla. Je našou povinnosťou poskytnúť postihnutým základnú lekársku a humanitárnu pomoc, v rozsahu ako nám káže zákon a preplatí štát.
Nie je však našou povinnosťou riešiť nezodpovednosť a ľahostajnosť väčšiny týchto ľudí voči Žiline, a to na úkor všetkých ostatných obyvateľov tohto mesta, ktorí tu roky poctivo platia dane, vychovávajú svoje rodiny a podieľajú sa na budovaní našej spoločnosti. Pomôžme im, ale nie na úkor slušných Žilinčanov.
Preto sa nemôžem podpísať pod primátorov bianko šek vo výške 150 tisíc EUR na riešenie situácie na Bratislavskej ulici. Napľul by som tým do tváre všetkým slušným Žilinčanom!
O to viac ma mrzí, že napriek nášmu nesúhlasu, väčšina poslancov Chomovi tento návrh odklepla. Mesto tak z Vašich daní postaví obyvateľom bytovky na Bratislavskej nové bývanie v obytných kontajneroch. K dispozícii na to má až 150.000,- EUR.

Komentár: Toto však nie je jediný prípad odmietnutia pomoci tým, čo tento štát budovali. Domovy CSS veľakrát vlastnia osoby prepojené na politikov, ich príbuzní. Dôchodok veľakrát nevychádza na platbu tohto CSS, DSS a osoby v dôchodkovom veku ak im to nemá kto doplatit ostávajú napospas sami sebe. Aj keď sa nedokážu o seba postarať, dáť si lieky, sú imobilní...štát im doplatok a umiestnenie do CSS, DSS nezabezpečí. Je smutný tento dvojitý meter. Keď o väzňov, zlodejov, neplatičov je v tomto štáte lepšie postarané ako o ľudí, z ktorých peňazí tento štát funguje a je rozkrádanýhttps://www.facebook.com/kapitulik/photos/a.120658674629212.15124.120652744629805/1433691499992583/?type=3&theater