Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Drancujú naše lesy a chcú aj vodu, záujem má aj údajný mecenáš SMERu a SNS - Ivan Kmotrík


Smer , Slovenská Národná Strana

11/2016

Vládne strany a hlavne osoby na ne prepojené od vzniku samostatnej SR zarábajú na prírodnom bohatsve, ktoré nám tu zanechali naši predkovia. Pokračujú v drancovaní našich lesov, ktoré sa menia na holoruby a drevo sa vyváža do zaraničia.

Rozkradnuté a rozpredané na Slovensku je už všetko cenné. Ostáva ešte najcennejšia voda a aj na nej by radi zarábali osoby blízke vládnym stranám. Opakovane sa pokúšajú upraviť legislatívu, aby Slovenské vody mohli vlastniť a následne predávať.
Niektoré vodárne podarilo nepriamo sprivatizovať. Hovorí o tom aj údajný spis SIS Gorila. Po zmene majiteľa sa zmenili aj tržby. Len v minulom roku napríklad francúzska spoločnosť Veolia na vode na strednom a severnom Slovensku zarobila 3,7 milióna eur pri tržbách viac ako 80 miliónov eur. Veolia sa dostala k tomuto biznisu za vlády Mikuláša Dzurindu, kontroverzným prenájmom na 30 rokov. Je smutné, keď na niečom, čo patrí nám zarábajú cudzie osoby. A my Slováci, z toho nemáme nič. Akurát nám dvíhajú poplatky aj za túto surovinu, ktorá vyviera z našej zeme a zeme našich predkov.

V júni 2016 sa o kúpu BVS (Bratislavskej vodárenskej spoločnosti) pokúsil Ivan Kmotrik. Kmotrík sa však za žiadnú cenu nevzdáva. Mesto Skalica ako jeden z akcionárov BVS však uzavrelo s Kmotríkovou firmou Grafobal zmluvu o budúcej zmluve o predaji približne ôsmich percent akcií vodárenskej - a už tretíkrát mala predkladať na valnom zhromaždení návrh zmeniť stanovy tak, aby sa súkromná firma do vodární dostala. Nálada medzi poslancami už po podaní návrhu naznačovala, že ani tentoraz mesto Skalica s finančníkom Kmotríkom v pozadí so svojimi návrhmi neuspeje.
Dôvodom je aj blížiaca sa polovica volebného obdobia, na prelome ktorej už každý poslanec myslí na ďalšie voľby a snaží sa vyhýbať podpore kontroverzných návrhov, píše Trend.

Tlakom Skalice a Kmotríka zrejme bude musieť odolávať aj v budúcnosti. Ak aj aktuálne zastupiteľstvo odolá, to ďalšie bude zrejme hneď od začiatku vystavené enormnému tlaku, aby sa transakcia medzi Skalicou a Grafobalom dokončila.

Ivan Kmotrík je známym veľkopodnikateľom a mnohí o ňom hovoria ako o sponzorovi strán SMER, SNS. Je majiteľom televízie TA3, ktorá budovala kampaň spolu s RTVS pred voľbami najmä strane SNS. Kmotrík sa tešil viacerým výhodným obchodom so štátom, vrátane budovania futbalového štadióna z peňazí daňových poplatníkov.
Pri vyhľadávani jeho mena v orsr.sk vám ukáže okolo 50 firiem, v ktorých figuruje.
Voda nad zlato?
Prognostici aj ekonomickí analytici potvrdzujú, že voda je strategickou surovinou budúcnosti. Niektoré časti planéty sa kvôli nej vyľudňujú, v niektorých býva aj príčinou diplomatických či dokonca ozbrojených konfliktov. Slovensko patrí medzi krajiny s kvalitnými zdrojmi podzemnej vody a má ich dostatok.
Rozhodnutie o tom. či obchodovanie a starostlivosť o vodu ako významnú strategickú surovinu aj do budúcna bude výhradne v rukách samospráv, alebo sa prvýkrát v histórii krajiny dostane súkromná firma je na poslancoch tohto štátu a ľuďoch ako si ich ukontrolujú.

Po vzniku samostatnej Slovenskej republiky si význam vody uvedomili mafiánske klany, ktoré ovládli kúpele, minerálne pramene. Mitickú minerálnu vodu vlastnili klany Jakšíkovcov. Na Slovensku je okolo 1700 minerálnych prameňov. Je na nás, aby sme si aspoň túto surovinu ustrážili.


http://domov.sme.sk/c/20361994/chceli-ju-penta-aj-kmotrik-kto-zaraba-na-slovenskej-vode.html?ref=njct
http://aktualne.atlas.sk/slovensko/spolocnost/kmotrik-narazil-skalica-po-proteste-poslancov-stiahla-zmenu-stanov-bvs.html
http://www.orsr.sk/hladaj_osoba.asp?PR=kmotr%EDk&MENO=ivan&SID=0&T=f0&R=on&STR=3