Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Idú SMERáci predávať nemocnice v Trenčianskom samosprávnom kraji?


Smer

0€

11/2016

V novembri 2016 zverejnili INEKO zvláštny prieskum, ktorý postavil dve nemocnice spadajúce pod Trenčianský samosprávny kraj na koniec rebríčka nemocníc. Na základe čoho rebríček vznikol je otázne.
http://www.topky.sk/gl/396035/1860643/Zverejnili-rebricek-najlepsich-nemocnic-Slovenska--Pozrite-sa--ako-skoncila-ta-vasa-#infopanel

Šušká sa, že pripravuje verejnosť na nutnosť predaja oboch nemocníc. Ľahšie sa ospravedlní zadĺžená nemocnica, ktorá sa predá ako nezádlžená. Taktiež nemocnica, ktorej sa verejne urobí zlé meno. Veď ľudia v správach naletia všetkému. Je však smutné, že osoby, ktoré dlhy narobili chodia beztrestne po slobode.

Do oboch nemocníc sa dostávali podľa interných informácií ako riaditelia osoby blízke pánovi Baškovi. Pred Baškom úrad viedol Pavol Sedláček (ĽS-HZDS), počas tohto obdobia sa nemocnice výrazne zadĺžili. Bolo uzavretých množstvo pochybných zmlúv. Doteraz nik nevykonal verejný audit a zodpovedné osoby doteraz nie sú trestne stíhané.

Nemocnica v Považskej Bystrici je najviac zadĺženou nemocnicou spomedzí všetkých VÚC - dlh: 11 700 000 Eur (údaje z roku 2011:
http://povazska-bystrica.otvorene.sk/Members/redakcia/tak-nam-znovuotvorili-lekaren

Riaditeľom v roku 2011 sa stal Peter Rendek, jeho vedenie schválili poslanci a predseda Trenčianského VÚC, kde je vo väčšine zastúpenie strany SMER-SD. Peter Rendek bol prijatý ako krízový riaditeľ na krátku dobu, pobudol v nemocnici až do roku 2016. Počas jeho obdobia sa nemocnica zadĺžila ešte viac. Mnohé oddelenia boli komplet prerobené, vybudovaný bol centrálny príjem, parkovisko. Peter Rendek sa spája s firmou Zdravservis, ktorá zabezpečuje pranie v nemocniciach na východnom Slovensku.


Viaceré osoby ho spájajú s firmou Penta, pre ktorú údajne v minulosti pracoval. Peter Rendek sa aktuálne stal riaditeľom nemocnic v Ružomberku(2016):
http://vzdravotnictve.sk/riaditelom-vojenskej-nemocnice-ruzomberku-p-rendek/

Pán Rendek má rodisko aj bydlisko podľa orsr v okoli Žárnovice a figuruje v mnohých firmách:


Na jeho miesto nastúpil poslanec za stranu SMER-SD - MUDr. Igor Steiner.
https://www.tsk.sk/trenciansky-samospravny-kraj/poslanci/povazska-bystrica/igor-steiner.html?page_id=85688

O tom, čo sa deje v týchto nemocniciach, v akom sú stave, od akých firiem nakupujú, kto je ich riaditeľom - práve o tom rozhoduje trenčianská VÚC.
Trenčianskú VÚC vedie Jaroslav Baška (SMER-SD).


Pomer poslancov:
SMER-SD: 25
nezávislý: 10
KDH, SDKÚ-DS, MOST-HÍD, NOVA, SaS, OKS: 8
Zmena Zdola, DÚ: 1

Z počtu poslancov je jasné, že všetky návrhy, zmluvy predložené predsedom - Baškom prejdú, kedže má v parlamente VÚC väčšinu svojich - 25 poslancov proti 19 poslancom iných strán.
Rozpis poslancov VÚC:
http://www.aktuality.sk/clanok/238460/vuc-volby-2013-trencin-vysledky/

A teraz si počkajme, kedy sa tieto nemocnice predajú súkromnej firme. Prerobilo sa v nich mnoho oddelení, nakúpila výbava. Ešte sa niečo dopreráraba za štátne peniaze. Ešte ich štát za peniaze daňových poplatníkov oddĺži a budú vhodné na predaj. A zrazu súkromná firma bude zarábať na zdraví obyvateľstva aj v týchto nemocniciach. A môžme čoskoro očakávať, že bezplatná starostlivosť sa skončí a sa základné vyšetrenia budeme doplácať stovky EUR.

Kladiem si otázku, prečo sa doteraz nenašla politická strana, ktorá by zaviedla hmotnú a trestnoprávnu zodpovednosť riaditeľov nemocníc ako aj predsedov VÚC. Podobne, prečo doteraz neboli vykonané verejné audity zadĺžených nemocníc.


http://nasapovazska.sme.sk/c/5793081/novy-riaditel-ma-pripravit-ozdravne-opatrenia.html
http://www.etrend.sk/ekonomika/ako-sa-perie-v-nasich-nemocniciach.html