Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Podpisom Lisabonskej zmluvy sme sa stali otrokmi EÚ, zradcovia zmenili Ústavu SR


Smer , Slovenská Národná Strana , Strana Maďarskej Koalície , Most - Híd

0€

4/2008

Podpisom Lisabonskej zmluvy prišlo Slovensko o rozhodovacie práva a stalo sa štátom závislým na nariadeniach EÚ. Zaujímavé je, že za tento návrh hlasovali strany hrajúce sa na národne: SNS a SMER. Kedže bola potrebná ústavná väčšina bolo potrebné získať viac hlasov, tie sa našli u poslancov SMK. Už tu sa dalo vycítiť, že súčasná koalícia: SMER, Most-HÍD, SNS nevznikla náhodne a priateľsky naladené vzťahy prevládajú dlhodobo.
O strane SMK a Most-HÍD sa hovorí ako o stranách Oszkára Világího, ktorý ovláda nadnárodné korporácie ako Slovnaft, taktiež sa o ňom hovorí ako o blízkom človeku maďarského premiéra Viktora Orbana.

Ak by Lisabonská zmluva neprešla, okamžite by som podal demisiu, tvrdil Fico. Podobne aj "národovec" Slota výrazne prispel k podpísaniu Lisabonskej zmluvy, ktorá Slovensko zbavila svojprávnosti.

Schválením Lisabonskej zmluvy sa porušila prvá najdôležitejšia veta našej Ústavy: „Slovenská republika je zvrchovaný, demokratický a právny štát.“ Zvrchovanosť znamená, že o Slovensku rozhodujú občania Slovenska. Prijatím Lisabonskej zmluvy došlo k strate zvrchovanosti a rozhodovanie občanov sa stalo bezvýznamné. O osude Slovenska rozhoduje EÚ. Toto hlasovanie spôsobilo, že do našej Ústavy pribudol nový článok: čl. 7 ods. 2 druhej vety Ústavy SR, ktorý znie: „Právne záväzné akty Európskych spoločenstiev a Európskej únie majú prednosť pred zákonmi Slovenskej republiky.“
Toto ustanovenie je v priamom rozpore s ústavným princípom zvrchovanosti, ktorý je zakotvený v čl. 1 ods. 1 prvej vete Ústavy SR takto: „Slovenská republika je zvrchovaný, demokratický a právny štát.“

Za zmluvu zahlasoval aj Zsolt Simon SMK/MOST-HID, dnes už nezávislý poslanec , ktorý je tiež spájaný s osobou Világiho a hovori sa o ňom ako o zemepánovi juhu. Nakoľko disponuje tisíckami hektárov pôdy na Slovensku.

Podľa Mikloška za Lisabonskú zmluvu, teda vlastizradu a stratu suverenity hlasoval aj Harabin.
https://www.hlavnespravy.sk/miklosko-harabin-je-nedemokraticky/1634288
http://domov.sme.sk/c/3821554/lisabon-schvalili-vdaka-smk-fico-demisiu-nepoda.html#ixzz4Qp3xe8nz
http://www.topky.sk/cl/10/235184/Parlament-schvalil-lisabonsku-zmluvu