Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


SaS za zvyšovanie platov poslancov, pracujúcich nazvali


Sloboda a Solidarita

0€

11/2016

Poslancom SaS poslanecký plat nestačí a chcú ho zvyšovať. Ciganíková, ktorá vlastni množstvo súkromných materských škôl pracujúcich ľudi nazvala ťuťmákmi.

Plat poslanca s trvalým pobytom mimo Bratislavy: 3576 Eur
Plat poslanca s trvalým pobytom v Bratislave: 3346 Eur
http://www.mojplat.sk/hlavna-stranka/platy-na-slovensku/novinky/novinky-clanky/platy-verejnych-cinitelov-v-roku-2014

Cigániková: "My v SaSke nerobíme veci, či sa to ľuďom páči alebo nepáči. Ja vám to poviem narovinu, ja chcem aby poslanci, ministri mali vyšší plat. Ja by som chcela, aby ľudia čo išli do parlamentu, šikovní ľudia, čo zarábajú tisíce EUR mesačne, aby mali vyšší plat. Avšak plat, ktorý sa poslancovi ponúka, pre takého je to smiešný plat (3346 Eur/mesačne). Samozrejme pre nejakého ťuťmáka, ktorý v živote nič nevytvoril pre toho je to možno atraktívne/myslí tým pracujúcich ľudí vo fabrikách, manuálne/. Ale ja by som chcela, aby šikovní menžéri rozhodovali o tejto krajine (tu naráža na seba, keď nedávno dokončila externú súkromnú vysokú školu - z ktorých väčšina funguje na principe vyberania peňazi a vedomosti až tak netreba/.
Poliačik: "Sú ľudia, ktorí keď prišli do parlamentu tak sa s hrôzou pozreli na svoju výplatnú pásku a vôbec netušili, že budú zarábať tak málo.

Miroslav Beblavý (ex Sieť, SDKÚ, akt. nezávislý): "Poslanci, ktorí sú odkázaní len na svoj poslanecký plat nie sú na tom až tak dobre". No pán Beblavý a čo potom človek pracujúci za 10x nižšiu sumu - 350 Eur/mesačne čo je štandard na mnohých miestách na Slovensku.

http://www.rtps.sk/pre-poslankynu-za-sas-je-vacsina-obcanov-tutmakmi-marian-kotleba-s-tym-razne-nesuhlasi/
http://www.hlavnespravy.sk/janka-ciganikova-sas-malo-zarabajuci-ludia-su-tutmaci-my-poslanci-si-zasluzime-vyssie-platy/863843