Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Kotlebovci majú sídlo za 300 000 EUR, Sulíkovci za 2,5 milióna EUR, SMER za 10 miliónov EUR


Smer , Sloboda a Solidarita , Ľudová Strana Naše Slovensko

0€

12/2016

Ľudová strana Naše Slovensko - sídlo strany za 300 000 EUR.
SME: K majetku ĽSNS pribudol v auguste rodinný dom s veľkou záhradou v Banskej Bystrici, ktorý kúpila za stranícke peniaze.
Nehnuteľnosť oficiálne patrí strane. Za dom v banskobystrickej časti Jakub pýtali pôvodní majitelia podľa inzerátu 300-tisíc eur.
ĽSNS tvrdí, že Kotleba v dome nebude bývať a určený je na stranícke účely. "Nejedná sa o žiadnu kúpu rodinných domov pre členov strany," uviedol podpredseda strany Milan Uhrík. Kúpnu cenu nezverejnili.

Ako oficiálne sídlo si strana píše byt svojho šéfa v banskobystrickej časti Sásová, ktorý spoluvlastní s manželkou. Na webovej stránke sú ako kontakty iba e-mailové adresy členov. Na schránke domu je logo ĽSNS. Poštárka, ktorá chodí do tejto časti, povedala, že dom slúži ako sídlo strany.
Sloboda a Solidarita - sídlo strany za 2 500 000 EUR
Strana nemá podľa jej šéfa Richarda Sulíka problém s financovaním štvorpodlažnej budovy v hodnote 2,5 milióna eur.
Náklady na prevádzku budovy totiž pomáhajú vykrývať aj podnájomníci. "Dom má štyri poschodia, my využívame len dve," vysvetlil Sulík, podľa ktorého politická strana musí mať solídne a slušné sídlo. "Nie sme tu na štyri roky, ale na dlhšie," uistil.
Dianie okolo Liberálneho domu spôsobilo rozruch v roku 2010. Šestnásť členov strany si 3. augusta 2010 založilo firmu Liberálny dom, s.r.o., ktorej cieľom bolo odkúpiť budovu na bratislavskej Priemyselnej ulici a prenajímať tam poslancom kancelárie.

Po prevalení kauzy musel Sulík ustúpiť. Zaplietla sa do nej aj vtedajšia premiérka Iveta Radičová vyhlásením, že ide o úplný nonsens, aby zákonodarcovia používali peniaze daňových poplatníkov na financovanie kancelárií v dome, ktorý im patrí.
SaS teda odkúpila od 16 straníkov podiely v celkovej hodnote 1,275 milióna eur, ktoré vložili do budovy a strana sa tak stala výlučným vlastníkom spoločnosti Liberálny dom, s.r.o. Použila na to štátny príspevok za voľby, časť si plánovala požičať.
Strana SMER - sídlo za 10 000 000 EUR
Renovácia za milión eur trvala takmer dva roky. Ficova strana sídlila vo dvoch prízemných budovách uprostred panelákov. Časť priestorov si dokonca prenajímala od podnikateľa Fedora Flašíka. Neoficiálne sa hovorí, že renovácia podľa trhovej ceny by vyšla nie 1 milión EUR, ale minimálne 6 miliónov EUR. Hodnota nehnuteľnosti presahuje 10 000 000 EUR.
http://domov.sme.sk/c/20362322/kotleba-vymenil-byt-za-rodinny-dom-kupil-ho-za-stranicke-peniaze.html
http://www.pluska.sk/spravy/z-domova/sas-problemy-peniazmi-nema-liberalny-dom-zafinancuje-aj-bez-odidencov.html
https://www.cas.sk/clanok/142871/centrala-smeru-je-takmer-hotova-megasidlo-za-milion-eur/