Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Danko prezradil, že rokoval so Sulíkom o predčasných voľbách


Sloboda a Solidarita , Smer , Slovenská Národná Strana

0€

12/2016

Andrej Danko (SNS) opakovane v rámci vládnej koalície prišiel do konfliktu s ideovým tvorcom SMERu - Marekom Maďaričom. Aktuálne sa situácia vyhrotila po tom, ako sa Danko vytočil v diskusnej relácií so Sulíkom a prezradil, že sa tajne stretávali a rokovali o predčasných voľbách.

„Ak by bola pravda, že sa koaličný partner rozprával s opozičným lídrom o predčasných voľbách, tak to nie je celkom podľa mňa v poriadku,“ povedal v stredu pred zasadnutím vlády Maďarič.

Predčasné voľby by boli pre Slovensko najhoršia alternatíva, povedal premiér o stretnutí Danka s Richardom Sulíkom (SaS) v diskusnej relácii Rádia Expres. K samotnému stretnutiu sa ale nevyjadril.
„Nedržím sviečku pri rozhovoroch,“ povedal Fico.

„Ja som predsedom koaličnej strany, za partnerov som si vybral predsedov koaličných strán. Mne nebude žiadny minister brnkať na nervy,“ povedal Danko pre týždenník Plus 7 dní.

Z uvedeného konfliktu vyplýva zaujímavý fakt a tým je túžba Sulíka a jeho SaS po moci vo vláde, ktorý je schopný ísť do koalície aj s Dankom, napriek nezhodám, či už osobným a ideovým.
http://domov.sme.sk/c/20410300/madaric-a-danko-zivia-napatie-v-koalicii.html