Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Podvody pri podvodnej privatizácií Slovak Telekomu


Smer

700 000€

12/2016

Slovak Telekom predstavoval pokrytie Slovenska či už internetovým, televíznym alebo telefonickým pripojením. Podvodným predajom 51% za čias bačovania SDKÚ došlo k lúpeži na Slovákoch, ktorá sa spomína aj v Gorile a hlavným podvodníkom tam bol Palacka (SDKÚ).

Slovak Telekom, dnes Deutsche Telekom bola firma s vybudovanou infraštruktúrou, ktorá doteraz neprešla výraznejšou modernizáciu káblov uložených v zemi alebo vedených vzduchom - toto vybudovali naši predkovia. Deutsche Telekom kúpila strategickú firmu s extrémnym potenciálom rozvoja za smiešnu sumu.

Keď bolo Slovensko minoritným vlastníkom tak nemecký Deutsche Telekom nevyplácal dividendy (podiel z toho 49% vlastníctva), taktiež nijakým spôsobom nelákala nových zákazníkov. K masívnym kampaniam a lákaniu nových zákazníkov prišlo až po dokončení tohto podvodu - predaja zvyšných 49% za vlády SMERu. Aktuálne zisk Deutsche Telekomu rastie exponenciálne a funguje stále na desiatkach rokov vybudovaných kábloch. Zväčša došlo len k modernizácií koncových ústrední - prechod na VDSL, čo predstavuje minimálne investície.

Mnohí lokálni poskytovatelia telekomunikačných služieb upozorňujú na klamstvá predajcov Deutsche Telekomu, ktorý zavádzajú o ich službách. Veľakrát DSL nazývajú optickým pripojením, taktiež nepravdivo ohovárajú lokálnych poskytovateľov. Deutsche Telekom sa od tohto dištancuje nakoľko to robí sprostredkované cez rôzne agentúry.

Aby sme sa však vrátili k tejto podvodnej privatizácií, tak predaj zvyšného podielu bol za pofiderných podmienok. Dopredu bol vybratý predajca, bez verejnej súťaže. Najväčším podvodom však bol privatizačný poradca, ktorý za tento obchod dostal 700 000 EUR. Myslím, že aj človek s retardáciou by vedel, že keď je jeden kúpca tak aby mi niekto radil, že to predám tomu 1 kupcovi na to nepotrebujem žiadneho poradcu.

Podľa Lipšica: „Naviac sme zaplatili za privatizačného poradcu 700 tis. eur. Načo bol ten poradca?“ spýtal sa Lipšic. Podľa neho išlo o firmy, v ktorých v minulosti pôsobil súčasný štátny tajomník ministerstva financií Vazil Hudák. Poradcov Lipšic vyzval, aby tých 700 tis. eur vrátili.

Vazil Hudák (SMER):Aktuálne v rámci ukončenia vysielania Markízy na voľne šíriteľnom DVB-T dochádza k nárastu zákazníkov Deutsche Telekomu. Uvažuje sa aj o kartelovej dohode s Markízou, ktorá odstavila lokálnych poskytovateľov a naopak výrazne pomohla firmám ako Skylink, Deutsche Telekom.

Tento obchod sa radí medzi najväčšie okradnutie občanov SR o nesmierne hodnotnú firmu, ktorú dlhé roky budovali naši predkovia - Slováci. A vzdali sme sa jej do rúk Nemcom a tým aj všetky zisky pôjdú Nemcom.

Autor článku: Lokálny poskytovateľ telekomunikačných služieb v SR, aj so sídlom v SR.


http://www.icocrim.sk/text-fico-a-telekom-veky-privatizacny-podvod/
http://jarabek.blog.sme.sk/c/287644/Kauza-nevyplatenych-dividend-od-Deutsche-Telekom-Slovak-Telecom.html
http://www.dsl.sk/article.php?article=12406
http://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/355588-vlada-rozhodla-o-predaji-podielu-v-slovak-telekome-firmu-ovladnu-nemci/