Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Podporuje Slovensko terorizmus?


Sloboda a Solidarita , Smer

12/2016

Premiér Robert Fico už viackrát kritizoval, že niektoré európske krajiny do oblasti Blízkeho východu dodávajú zbrane a podporujú tak vojenský konflikt v Sýrii, ktorý viedol aj k migračnej kríze v Európe.

Robert Fico v roku 2015 prízvukoval, že Slovensko nemá s konfliktami v Sýrii či Líbyi nič spoločné.

Má či nemá.

Do Saudskej Arábie v roku 2015 priamo smerovali zbrane či iný vojenský materiál v celkovej hodnote za viac ako 17 miliónov eur.

V roku 2013 Ficova vláda povolila najväčší vývoz zbraní spomedzi všetkých krajín práve do Saudskej Arábie. Od roku 2013 do roku 2016 sa do Saudskej Arábie vyviezlo obrovské množstvo zbraní. Jednalo sa o československé útočné pušky Vz. 58, české pancierovky RPG 75, sovietske raketomety BM-21 „Grad“, sovietske ťažké guľomety KPVT a DSHKM, protilietadlové guľomety ZPU-1 či pancierovky RPG 7.


Saudská Arábia ma jednu z najmodernejšie vybavených armád, je spojencom USA a vo výzbroji má úplne odlišný druh zbraní než tie čo im Slovensko dodalo. Je známe, že Saudská Arábia podporuje tzv. „povstalcov“ bojujúcich proti vládnym silám Baššára Asada.

Konflikt v Sýrii začal v roku 2011, čo mu predchádzalo? Asi to čo predchádzalo v prevratoch na Ukrajine v Lýbii, Iraku, Srbsku... S vládnymi silami Asada to vyzeralo zle, no na začiatku roku 2013 sa vládne sily Baššára Asada stabilizovali, čo boháčom z Perzského zálivu a ich spojencom nevyhovovalo, „povstalcov“ začali podporovať ešte viac. Je náhoda, že v roku 2013 začali zo Slovenska hromadné vývozy zbraní do Saudskej Arábie?

Rok začiatku vojenského konfliktu v Sýrii bol aj rokom rozpredávania výzbroje armády SR. V roku 2011 bývalý minister obrany Galko predal 90 000 útočných pušiek SA58 za 11 eur kus. Podľa neho to boli šroty. Predal 37 tankov T-72M za 22-tisíc Eur kus, údajne nepotrebné šroty, tankové vojsko chcel zrušiť úplne. Načo by boli obchodníkovi so zbraňami šroty? Kde skončili tieto šroty a koľko nevinných obetí bolo zabitých týmito šrotmi?

Mimo iného by sa tie šroty teraz Slovenskej armáde zišli. Útočné pušky SA58 ozbrojené sily SR majú stále vo výzbroji a používajú ich vo výcviku, nakoľko Galko tieto zbrane predal, je nutné kupovať náhradné diely, ktoré stoja 10-násobne viac, ako bola cena za jednu predanú pušku. Tanky T72M vo výzbroji Slovenskej armády taktiež zostali, aspoň tie čo Galko nestihol predať.

Amorálnosť našich politikov vystihuje toto vyjadrenie.
"Zbraň je normálny biznisový produkt. Keď nepredáme my, predá niekto iný, ale potom neplačte, ak sa nebudú zbrane predávať a zrazu budeme vidieť, že naši ľudia prichádzajú o robotu. Ja som s týmto nikdy nemal problém,“ vyhlásil Robert Fico v reakcii na odhalenie vývozu zbraní, ktoré končia v rukách islamských teroristov.http://domov.sme.sk/c/20226251/v-saudskej-arabii-skoncila-vlani-polovica-zbrani-zo-slovenska.html
http://www.dnes24.sk/svet-o-slovensku-hanbite-sa-vase-zbrane-zabijaju-ludi-v-syrii-247098
https://dennikn.sk/387012/ficova-vlada-dovolila-vyvoz-desattisicov-zbrani-asi-koncia-syrii/
https://www.cas.sk/clanok/202560/galko-tankove-vojsko-ma-skoncit-k-1-januaru-tanky-predaju
https://www.cas.sk/clanok/325984/premiera-navstivil-34-najbohatsi-muz-planety-co-chcel-princ-od-fica/