Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Prečo sú všetci ministri zdravotníctva prepojení na Pentu?


Most - Híd , Smer , Sloboda a Solidarita

0€

12/2016

Vláda 2002-2006: SDKÚ, KDH, SMK, ANO (za zmienku stoja: Daniel Lipšic, Lucia Žitňanská, Mikuláš Dzurinda, Pavol Rusko, Zsolt Simon)
http://www.vlada.gov.sk/vlada-sr-od-16-10-2002-do-04-07-2006/
- za ministra si zvolili Rudolfa Zajaca. Ten začal privatizáciu - predaj najziskovejších oddelení nemocníc do súkromných rúk. Tým ostali v nemocniciach štátu na záťaž finančne náročné oddelenia, ktoré budú vždy vykazovať osamote stratu. Rudolf Zajac povedal zaujímavý výrok, že zabezpeči starostlivosť pomocou Ukrajinských lekárov. Rudolf Zajac
- vplyv Penty na Zajaca bol obrovský, taktiež aj jeho dobré vzťahy s Pentou. Zajac zabezpečil predaj a zvýšenie zisku záchraniek. Taktiež zabezpečil predaj pobočky, ktorú vlastnila Penta s Falckom. V súčasnosti sú záchranky najziskovejším oddelením slovenského zdravotníctva, avšak peniaze sa odlievajú nevedno kam. Kedže štát ich predal.
https://dennikn.sk/88840/cim-bola-penta-za-zajaca-tym-je-siroky-za-smeru/
- Rudolf Zajac je potomok vrcholného predstaviteľa komunistickej strany. Jeho otec sa volal Rudolf a bol redaktorom denníka Pravda. Rudo bol aj riadnym členom ÚV KSS a tiež členom sekretariátu ÚV KSS. Teda Rudolf Zajac bol jeden z tých, ktorí s predstihom všetko vedeli a podieľali sa na príprave propagandistického výkladu. No a keďže to boli najkrutejšie roky tak si každý vie domyslieť aké sa v Pravde písali úvodníky o hrdelných súdnych rozhodnutiach o kolektivizácii,atď. A pamätám tiež, že najčastejším autorom týchto úvodníkov bol práve Rudolf Zajac.Vláda 2006-2010: SMER-SD, SNS, HZDS
- Ivan Valentovič - od 2006 do 2008 - viedol poisťovne Apollo a Spojená poisťovňa, z ktorých neskôr vznikla poisťovňa Dôvera, ktorú vlastní Penta.

Richard Raši - od 2008 do 2010 - za jeho éry získali množstvo peňazí aj z Eurofondov Paškovci. Ktorí prišli taktiež mnohým CT, MR ambulanciam. Za jeho bačovania Penta cez svoju Sieť Zdravia kúpila nemocnicu v Prešove.

Vláda 2010-2012 (SDKÚ-DS, KDH, MOST-HÍD, SAS - Richard Sulík, Zsolt Simon, Daniel Lipšic, Ľubomír Galko, Juraj Miško, Jozef Mihál)
Ivan Uhliarik - ten bol pre prepojenia s Pentou nazývaný aj Pentliarik. Je zaujímavé, že sa to dialo za uradovania Daniela Lipšica, ktorý sa akože tvári, že bojuje proti Pente. Uhliarik upravou zákona zabezpečil vznik podivným firmám, ktoré vyvážali lieky do zahraničia a tým Slováci mnohé lieky nemali možnosť dostať v lekárňach.

Vláda SMERu 2012-2014 - JUDR. Zuzana Zvolenská: Ministerka zdravotníctva Zuzana Zvolenská bola pôvodne riaditeľkou Spoločnej zdravotnej poisťovne, ktorá sa zlúčila so Všeobecnou zdravotnou poisťovňou (VšZP). Po zlúčení šéfovala vo VšZP do roku 2010, kde účelne "tolerovala" uhrádzanie zdravotnej starostlivosti (ZS) v rozpore so zákonným rozsahom ZS, určeným podľa §2 zákona 576/2004 Z.z., čím sa z pohľadu budúcich generácií podieľala na genocíde. Viac: Zdravotná starostlivosť s rozsahom genocídy
Okrem uvedeného, najväčšiu zdravotnú poisťovňu zanechala v strate 120 miliónov eur, čo sa ukázalo až po nástupe nového vedenia.
Od októbra 2010 bola členkou predstavenstva poisťovne Dôvera (Riaditeľkou úseku zdravotných činností a podpredsedníčkou predstavenstva) a od februára 2011 poradkyňou Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou. Do funkcie ju nominoval vlastník poisťovne - finančná skupina Penta.
Prechod manažéra zo "štátnej" firmy do súkromnej konkurenčnej bol sprevádzaný aj finančným prechodom zo štátnej "straty" 120 mil.eur do zisku súkromnej Dôvery (rok 2010 - zisk +16,2 mil. €, 1. polrok 2011 - zisk +18,2 mil. €) .
Aj túto nomináciu SMER-u do kresla ministerky zdravotníctva v osobe Zuzany Zvolenskej, možno na základe uvedeného považovať za trúfalosť v období doznievajúcej kauzy Gorila a tiež za výsmech všetkým protikorupčným náladám aj opatreniam

Zajac je späť. stal sa členom reformného tímu pre zdravotníctvo strany SaS, doprivatizácia môže začať, SaS spojenca už má


http://www.topky.sk/cl/100535/1286156/Zajacova-reforma-bola-spinava--Penta-vraj-kupovala-poslancov-
http://afinabul.blog.cz/1205/apollo-kupilo-doveru-a-spojena-poistovna-si-nechala-meno-dovera
http://www.topky.sk/cl/100535/1504489/Za-Rasiho-sa-peniaze-z-eurofondov-delili-medzi-paskovcov--vyhlasil-Beblavy
http://hnonline.sk/slovensko/896675-sulik-stavil-na-rudolfa-zajaca-je-to-jediny-minister-zdravotnictva-ktory-mal-vysledky