Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Fico vidí nedostatok pracovnej sily na Slovensku a chce ho otvoriť Ukrajincom a iným


Smer

0€

12/2016

Stereotypná práca za pásom vo fabrikách mnohokrát vedie k vzniku psychických porúch alebo k ich prehlbovaniu. Výrazne prispieva aj k častejšiemu konzumu drog, alkoholu. Ľudia na takýchto pracovných miestach vykonávajú podradnú prácu, za ktorú dostavajú mizerný plat. Výsledok svojej práce nevidia, nijak ho nemôžu ovplyvniť a to často vedie k frustrácií. Kedže človeka teší práca vtedy, keď ju môže ovplyvňovať a taktiež vidieť výsledky svojej práce. Takejto stereotypnej práce je na Slovensku až moc a štandardní politici by tu mali takto zamestnaných najradšej čo najviac ľudí. Takíto ľudia sú aj ľahšie ovládateľnejší v rámci sociálneho inžinierstva.

Je smutné, že štát nedokáže zabezpečiť prácu, ktorá dáva zamestnancom zmysel. Podporiť ich v drobnom podnikaní, remeslách, vzniku slovenských firiem, ktoré nezaniknú po 2 rokoch. Práve naopak štát zavádza opatrenia na podporu megafiriem a nadnárodných korporácií a naopak kladie polená pod nohy drobným slovenským podnikateľom. Aj to je príčina, prečo je Slovensko krajina s najväčšou spotrebou pervitínu v rámci EÚ. Zo Slovenska sa stal podradný národ, robotický pracujúci vo fabrikách, ktoré sú v zahraničnom vlastníctve.

Fico sa sťažuje, že tu máme nedostatok lacnej pracovnej sily. A asi aj preto potichúčky s Kaliňakom schválili bezvízový styk s Ukrajinou.


https://www.cas.sk/clanok/487692/sokujuci-vysledok-europskeho-prieskumu-skarede-prvenstvo-slovakov-ktore-nikdy-nemalo-vyjst-najavo/
https://www.cas.sk/clanok/491472/fico-poriadne-zaskocil-slovakov-pracovnych-sil-mame-malo-budu-k-nam-chodit-za-robotou-cudzinci/