Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Sprznili ústavu Slovenskej republiky


Sloboda a Solidarita , Smer , Most - Híd , Slovenská Národná Strana , Ľudová Strana Naše Slovensko

12/2016

Nový „protiextrémistický“ zákon ministerky Žitňanskej posúva latku absurdnosti ešte vyššie. Vláda s pomocou poslancov SaS prijala zákon, kde trestným činom bude už aj hanobenie skupiny alebo jednotlivca na základe politického presvedčenia.

Menovité hlasovanie pod článkom

-zavádzanie protiústavnej kriminalizácie slobody slova, prejavu a myslenia.
Skorumpovaná štátna moc pod zámienkou boja s extrémizmom bude môcť prenasledovať všetkých tých, čo iba využívajú svoje ústavné právo a protestujú proti tomu, aby predstavitelia štátu boli riadení mafiánmi! Za extrémizmus je považované všetko to, čo zlodejským a na oligarchiu prepojeným, štandardným stranám, znižuje preferencie!!

- Žitňanská avizovala zriadenie osobitného znaleckého útvaru na posudzovanie extrémizmu.
Aké bude zloženie tohto útvaru? Aktivisti z mimovládnych organizácií, ktorí sú platení zo zahraničia? To, že má k nim Žitňanská blízko už ukázala v hlasovaní o neziskových organizáciach.

- v rozpore s Ústavou SR zavádza do trestného poriadku princíp prezumpcie viny.
Ústava SR, trestný poriadok, ale aj Európsky dohovor jasne hovoria, že platí princíp prezumpcie neviny. To znamená, že štát musí dokázať páchateľovi vinu a nie páchateľ má dokazovať svoju nevinu. Tento princíp prezumpcie viny obráti na ruby cele trestné zákonodarstvo a nastúpi tu absolútna svojvôľa, kde si nikto nebude istý tým, že zajtra nebude musieť dokazovať to, že nechcel ani nezamýšľal spáchať trestný čin. Ak náhodou vlastníte knihu Slovanstvo a svet budúcnosti od Ľudovíta Štúra, ktorý videl záchranu slovanských národov priklonením sa k Rusku, môžete byť považovaný za extrémneho rusofila a byť stíhaný.

Vinu v prijatí tohto zákona do praxe nesú nielen pani Žitňanská, ale svojvoľne a neústavne konajúci členovia vlády a všetci poslanci, ktorí hlasovali za tento zákon. Pritom zložili sľub, že budú dodržiavať Ústavu SR. Dopustili sa tak protiústavného konania.SaS, ktoré hlasovalo za tento protiústavný zákon, OĽaNO+Nova ktorí sa zdržali a Sme-Rodina podali návrh na Ústavný súd o protiústavnosti tohto zákona. Trpia v strane SaS schizofréniou? Prečo OĽaNO+Nova nehlasovali proti tomuto návrhu keď mali možnosť?

http://www.hlavnespravy.sk/poslanci-odobrili-prisnejsie-opatrenia-proti-extremizmu/850345
http://www.hlavnespravy.sk/harabin-ti-co-tento-zakon-o-extremizme-prijali-by-mali-byt-za-extremizmus-stihany/851021