Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Dodávka vakcín proti prasacej chrípke


Slovenská Národná Strana

7 600 000€

12/2009

Za vakcíny proti novej chrípke zaplatí Slovensko vybranej firme viac ako susedné krajiny. Vakcíny za 7,6 milióna eur pritom dodá spoločnosť, ktorej zástupcom na Slovensku je asistent poslanca SNS Štefana Zelníka.

Vo volebnom období 2006-2010 vyhlásili Štátne hmotné rezervy SR tender na dodávku vakcín proti prasacej chrípke. V tendri uspela firma Sanofi Pasteur, ktorá dodala Slovenskej republike 1 milión vakcín za 7,6 milióna eur. Jediným konateľom firmy Sanofi Pasteur v Slovenskej republike bol v tom čase Vladimír Oleár, ktorý bol súčasne aj asistentom poslanca NR SR Štefana Zelníka. Firma Sanofi Pasteur zanikla v Slovenskej republike dobrovoľným výmazom v obchodnom registri dňa 5.9.2013. Taktiež zrejme nie je dielom náhody, že nejaký Vladimír Oleár je spoločníkom Štefana Zelníka vo firmách ŽILPO s.r.o Žilina, Lekáreň Žilpo s.r.o. Žilina, HYGMA s.r.o. Žilina, VIKOM s.r.o. Žilina a ZEKOL s.r.o. Žilina.

V Maďarsku zaplatia v porovnaní so Slovenskom za každý kus o viac ako tri eurá menej. Dodávku vakcín na trh u južných susedov zabezpečuje domáca firma Omnivest, ktorá ich predávala za 4,02 eura. Išlo o veľmi priaznivú cenu pre domáci trh. Omnivest tiež tvrdí, že bežne sa vakcína nakupuje od 7 eur. „Ceny sa na svetových trhoch začínajú od siedmich do ôsmich eur,“ uviedol pre rádio Kossuth výkonný riaditeľ firmy Ferenc Zimonyi.


http://blogy.hnonline.sk/peter-sladek/chcu-zmenit-slovensko-chcu-zmenit-sns-ale-nedokazu-zmenit-seba
http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/164514-asistent-sns-doda-vakciny-draho/