Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Fico pridelil rómom v rámci akčného plánu 380 000 000 EUR


Smer , Obyčajní ľudia

380 000 000€

01/2017

Fico na obdobie od rokov 2013 do roku 2020 investoval a investuje na rozvoj rómskej komunity 380 000 000 EUR. Mnohí kritizujú investovanie týchto peňazí. Dôvodom je, že sa podporujú nezmyselné veci ako tanečné aktivity rómov, práca na počítačoch a podobné. O tomto pridelení rozhodujú ľudia z Bratislavy, ktorí nie sú v kontakte s rómami a nemôžu pochopiť ani ich skutočné požiadavky.

A takto klame Fico voličov, že povaľačom už nič nedá zadarmo. Verí mu ešte niekto?
http://www.pluska.sk/spravy/z-domova/povalacom-odzvonilo-fico-odkazuje-zaujimat-nas-budu-pracujuci-ludia.html

Veronika Remišová (OĽANO) - majiteľka mnohých nehnuteľností v Bratislave, v minulosti pracovala v Bruseli v rámci EÚ úradov. Teraz "veľká bojovníčka v SR parlamente". Aktuálne vyzvala vládu, špeciálne Petra Pellegriniho (Smer-SD), ktorý ma na starosti eurofondy, ako aj ministra vnútra Roberta Kaliňáka (Smer-SD), ktorému táto problematika patrí, aby urýchlene naplánovali výzvy z balíka eurofondov, ktoré sú určené na prácu s Rómami.
„Nesmieme dopustiť, aby 380 miliónov eur prepadlo,“ povedala s tým, že ich treba vyčerpať do roku 2020.

Podobne Polák zo strany Matoviča by rád videl využitie tých peňazí na nimi predložené projekty. Rád by ich použil aj na financovanie kúpy nevysporiadaných pozemkov pre rómov.

A nám pracujúcim Slovákom, kto dá pozemok zadarmo? Toto nie je diskriminácia?

http://aktualne.atlas.sk/slovensko/politika/vlada-nevyuzila-eurofondy-problematiku-romov-riesenim-je-ich-vzdelavanie.html