Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Mimovládna organizácia pre migráciu dostala milióny


Smer , Slovenská Národná Strana , Most - Híd

1 832 209€

01/2017

Štedrý Kaliňák

Silvestrovský darček v hodnote 1 832 209,03 eur dostala od Kaliňáka mimovládna organizácia pre migráciu na Slovensku (IOM), ktorá sídli na Grösslinovej ulici v Bratislave. Peniaze budú čerpané zo zdrojov štátneho rozpočtu SR.
Podľa verejne dostupných informácií vyplýva, že vyše polovica peňazí ide pre pracovníkov, ktorých mená sú začiernené.

Paradox, že 420-tisíc eur pre rodiny s dvojičkami - trojičkami súčasná vláda nenašla.
Podľa platného zákona totiž rodič dostáva na druhé dieťa z dvojičiek len štvrtinu z výšky príspevku na prvé dieťa (zhruba 50 €/mesiac). Pritom je zrejmé, že druhé dieťa z dvojičiek nežije len na štvrtinu z toho, čo prvé dieťa.
ĽSNS navrhla zvýšenie rodičovského príspevku z 25 % aspoň na 50 % na každé ďalšie narodené dieťa s nádejou, že z hľadiska štátu takéto malé ale pre tieto rodiny citeľné navýšenie prejde.
V minulom roku sa narodilo 688 dvojičiek a iba 6 trojičiek z cca 55 tisíc pôrodov, tak ročne by toto opatrenie vyšlo štát len približne na 420-tisíc eur.

Súčasná vláda Smer-SD, SNS, Most-Hid dá zo štátnych peňazí mimovládke pre integráciu imigrantov 1 832 209 eur , no podporiť slovenskú rodinu odmieta.
http://www.parlamentnelisty.sk/arena/monitor/Kalinak-odklepol-organizacii-ktora-pomaha-migrantom-zavratnu-sumu-Milion-isiel-len-na-platy-282865