Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Kaliňák odklepol ďalšie milióny pre imigrantov


Smer

2 821 799€

1/2017

Kultúrna diverzita a rôznorodosť je obohacujúca

Okrem dvoch grantov, ktoré priklepol minister vnútra Robert Kaliňák Medzinárodnej organizácii pre migráciu v hodnote vyše 1,8 milióna eur len nedávno, podpísalo Ministerstvo vnútra SR minulý rok grantové zmluvy v celkovej výške 2 821 799,55 eura na integráciu imigrantov a pomoc pre žiadateľov o azyl na Slovensku.

Podľa Centrálneho registra zmlúv dostala Grantovú zmluvu SK 2016 AMIF SC1.2/1 s názvom Efektívne služby žiadateľom o azyl v SR II Slovenská humanitná rada.
Táto organizácia pôsobí na Slovensku od roku 1990 a združuje viac ako 170 dobrovoľníckych neziskových organizácií.
Grant, ktorý im bol priklepnutý, predstavuje 1 008 400 eur

Muzikoterapia pre žiadateľov o azyl

Pre žiadateľov o azyl majú v projekte okrem sociálneho poradenstva aj voľnočasové aktivity. Medzi tieto voľnočasové aktivity má byť zaradená aj muzikoterapia pre migrantov. „Z predchádzajúcich skúseností sa nám veľmi osvedčila práca muzikoterapeutov, ktorí svojou prácou v zariadení dokázali účinne odbúravať stres,“ píše sa v projekte.
Personálne náklady sa vyšplhajú až na 314 056,73

Ďalší grant, ktorý získala táto organizácia, mal názov projektu KOMPAS II a celková výška má hodnotu 345 400 eur. „Všetky navrhované aktivity projektu prispievajú k zabezpečeniu adekvátnych a primeraných podmienok pre príslušníkov tretích krajín umiestnených v útvaroch policajného zaistenia pre cudzincov Medveďove a Sečovciach,“ píše sa v projekte. V rámci tejto výzvy Ministerstva vnútra SR bolo prerozdelených 1 174 300 eur, a to medzi Slovenskú humanitnú radu a Medzinárodnú organizáciu pre migráciu.

Z Fondu pre azyl, migráciu a integráciu bol spolufinancovaný aj grant vo výške 1 167 999,55 eura pre občianske združenie Marginal na projekt „STEP 3“. Partnerom projektu má byť ADRA – Adventistická agentúra pre pomoc a rozvoj, o. z. ADRA Slovensko je členom medzinárodnej siete ADRA, ktorá sa mimo humanitárnej a rozvojovej pomoci v krajinách tretieho sveta v súčasnosti zameriava aj na riešenie utečeneckej krízy...

Akoby sa s tými mimovládkami roztrhlo vrece. Bola možnosť mať mimovládky pod kontrolou, ale to by nemohli mať štandardné strany s nimi dobrý vzťah, takto hlasovali: http://www.idemvolit.sk/693-kauza/ktore-strany-su-proti--slovenskemu-narodu-%E2%80%93-proti-slovensku?/http://www.parlamentnelisty.sk/arena/monitor/Kalinak-odklepol-dalsie-miliony-pre-imigrantov-Kulturna-diverzita-a-roznorodost-je-obohacujuca-zaznelo-283298