Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Najväčší lup v histórií SR v rámci dostavby 2 blokov jadrovej elektrárne v Mochovciach


SDKÚ , Smer , Slovenská Národná Strana , Most - Híd

5 460 000 000€

01/2017

Média mlčia o dianí v Mochovciach. Kde prebieha najväčšia rabovačka, ktorá sa dotýka každého Slováka. Dostavujú sa tam 2 bloky, ktoré samotné pokryjú 26% spotreby elektriny v SR. Celá elektráreň vyprodukuje vyše 45% elektrickej spotreby Slovenska. Väčšinovým majiteľom tejto elektrárne je Talianský Enel. Peniaze idú zo Slovenského rozpočtu, teda z peňazí daňových poplatníkov Slovenska. Cena dostavby približne každé 2 roky narastá o 1 miliardu EUR. Dostavba sa už roky odkladá nabaľujú sa tam desiatky poprepájaných firiem. Za cenu dostavby týchto dvoch blokov by boli postavené 3 diaľnice medzi Bratislavou a Košicami. Podmienky využívania Slovenského rozpočtu na dostavbu podpísal Dzurinda, ostatné vlády ich podporujú bez zmeny a mlčia. Celkovo sa cena do dnešného dňa predražila trojnásobne!!

Už teraz je dostavba nerentabilná a cena za vyprodukovanú energiu nevráti investovaný vklad za skôr ako 30 rokov. (ak by ju dostavali v 2019 a nezvýšila by sa cena za dostavbu).
Z politických motívov a pod vplyvom lobistických skupín boli odstavené bloky V1, V2 elektrárne v Jaslovských Bohuniciach. Bola to podmienka vstupu do podvodného zoskupenia s názvom Európska Únia.

Elektráreň ešte nie je dostavaná a už je aj predaná. Zhodou náhod skupine EPH, ktorú vlastní Tkáč z J&T a Křetinský. Niet sa čomu čudovať, bolo to práve J&T, ktoré zarobilo na výmennom kurze po tajnom stretnutí s Počiatkom na lodi J&T. Tender Počiatka s J&T aktuálne rieši kriminálka. SMER, SNS, Most-híd majú veľmi dobre vzťahy s finančnými skupinami, či už ide o Pentu alebo J&T. Toto je možné len na Slovensku.

Podľa viacerých osôb, ktoré tam pracovali je tam množstvo závad. Tie sa pofiderne zakrývajú a budú obrovským rizikom pre obyvateľov v okolí elektrárne v prípade "spustenia" blokov.

Rozhovor so zamestnancom, rok 2012:
O vlastníkovi, Talianskom Enel:
Tu idú veci podľa projektov. Administratíva si sedí od počiatku, kde je zaradená a projektoví pracovníci kočujú. Taliani sem posielajú kinder manažment, ktorý má len veľké ego, ale skúsenosti a prax nula. Napríklad sekretárka Slovenka doslova mukluje, nadčasuje, robí prácu aj za 3-4 oddelenia - čo jej nezaplatia - a na výplatnej páske vidí okolo 700€. Príde Talian a len ubytovanie má kompletne preplatené za 900€. O plate ani nehovoriac. Ideálne ubytovanie v Nitre, veď načo v Leviciach, kde je to lacnejšie a bližšie. A ubytovanie nie hocijaké, luxus. Takto im financujú napríklad aj pobyt ich rodín. Príde sem manželka z Talianska s preplatenou letenkou a len za to, že tu je, nič nerobí, dostane ešte 500€ ako réžiu. Keď si zapýta pracovník, našinec, tak mu pridajú v lepšom prípade o 70€ v hrubom. Po zdanení je to tak 50€ v čistom.
Perú sa tam peniaze?
Áno. Napríklad dodávatelia sú ďalšia sekta. Firma objednávku preženie cez 5 ďalších firiem (svojich kamarátov), takže dodané veci sú z pôvodných napr. 1000 € predražené na ktovie koľko. K tomu naťahujú čas, čiže čisté tunelovanie a vyciciavanie štátu.
Nie je tu dodržiavaná bezpečnosť pri práci. Všetko sa láta, aby to navonok vyzeralo.
Bolo treba nový rozvádzač pre 8 signálov. Talianom skúsení pracovníci odporúčali, aby namontovali 10 kanálový rozvádzač, lebo ešte nie je všetko ukončené. Lenže ten by bol o 5% drahší. Tak nie, musel sa dať 8 kanálový a po namontovaní technológie sa zistilo, že je treba 9 signálov. Tak sa rozvádzač vyhodil a kúpil sa nový.

Po 3 rokoch natierania stien zistili, že omietka nie je dostatočne pevná a že ju treba zhodiť. A odstrániť omietku v miestnosti s točivými strojmi. Kto voľakedy robil stierku vie, že prach sa dostane aj do zavretej termosky.
Komunikácia medzi dodávateľmi je zakázaná, všetko musí ísť cez centrálu, ktorá sa mesiace nevyjadrí a aj na blbej dodávacej charakteristike systému sa robí 2 roky a nakoniec sa nič nedodá. Talian, čo to má na starosti na to pozerá ako keby v živote nevidel čerpadlo. A ak náhodou po pol roku pochopí čo a na čo to je, tak ho vymenia za nového Taliana.
Odporúčam dať do googla hľadať obrázky "organized by Italians". Očividne to nevzniklo len tak.

Ďalšie príklady nezmyselnosti:
Omietky sa robili v roku 2008, aby bola práca v 2014 sa brúsili a robili sa nanovo. Pointou týchto nezmyselných prác je predlžovanie času odkladania dostavby. Nakoľko je dohoda, že Enel nemusí vyplácať dividendy kým sa tento 3 a 4 blok nedostavia. Táto dohoda o neplatení dividend bola do roku 2010, potom sa predĺžila do roku 2015, aktuálne sa to predĺžilo do 2018. Predĺženie dohodol Malatinský (SMER-SD). A čo tak podať žalobu na ENEL za ušlý zisk? kedže to malo byť dostavané už v 2014?


https://ekonomika.sme.sk/c/20369589/mochovce-sa-predrazia-takmer-o-miliardu.html?piano_t=1
https://en.wikipedia.org/wiki/Mochovce_Nuclear_Power_Plant
http://dolezite.sk/old/Zamestnanci_jadrovej_elektrarne_v_Mochovciach_prehovori_146.html
https://www.youtube.com/watch?v=uDMWALZHlKk