Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Všetky politické strany s výnimkou ĽSNS a SME rodina schválili odoslanie slovenských vojakov na provokačné cvičenie NATO k Ruským hraniciam na podnet Kisku


Smer , Obyčajní ľudia , Ľudová Strana Naše Slovensko , Sloboda a Solidarita , Sme rodina

800 000€

02/2017

Rusko-Lotyšské vzťahy sa poslednú dobu zhoršujú. Najmä umiestňovaním vojenských zariadení NATO na územi Lotyšska, ktoré súsedí s Ruskom. Podobne tam rastie prítomnosť vojakov a vojenskej techniky mnohých členských štátov NATO. Rusko na to opakovane reagovalo pohoršene a zvýšovaním prítomnosti cudzích vojsk sa cíti čoraz viac ohrozené. Nakoľko mnohokrát ide o cvičenia na hraniciach s Ruskom.

V roku 2016 na samite prezident SR - Andrej Kiska vyjadril zámer poslať do Lotyšska, na hranicu s Ruskom slovenských vojakov. Chce tým vyjadriť podporu pobaltským štátom voči Rusku. To, či poslanci súhlasia s prezidentovým návrhom a vyslaním 152 slovenských vojakov na územie Lotyšska dnes hlasovali poslanci v parlamente. Všetky strany okrem Kotlebovej ĽSNS a SME rodina hlasovali za vyslanie vojakov na hranice s Ruskom.

Politici tým vystavujú obyvateľov možnému stretu s Ruskom, bez súhlasu občanov SR.
Nie je náhoda ani súčasne povyšovanie politikov na vysoké hodnosti. Možno nás títo vojnoví štváči chcú zatiahnúť do vojny. Prečo ich deti, Ficov, Kiskov syn nie sú v armáde SR?

Strany, ktoré hlasovali proti vyslaniu slovenskej armády k hraniciam Ruska:


Strany, ktoré podporili provokačné vyslanie slovenskej armády k hraniciam Ruska:


https://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=schodze/hlasovanie/hlasklub&ID=38246
https://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=zakony/cpt&ZakZborID=13&CisObdobia=7&ID=357