Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


SaS plne podporuje vyslanie slovenských vojakov k Ruskej hranici, na provokačné cvičenie NATO


Sloboda a Solidarita , Obyčajní ľudia , Smer , Most - Híd , Slovenská Národná Strana

02/2017


“Rád by som hneď v úvode ocenil to, že Slovenská republika ide potvrdiť aj konkrétnymi krokmi prísľub zo samitu Organizácie severoatlantickej zmluvy vo Varšave v júli 2016 a to podporou opatrení na posilnenie kolektívnej obrany NATO na východnej hranici,” povedal poslanec Ľubomír Galko (SaS) vo svojej štvrtkovej rozprave.

“Klub strany Sloboda a solidarita návrh na vyslanie príslušníkov ozbrojených síl Slovenskej republiky na výcvik do Lotyšskej republiky podporí.”

Podľa vyjadrenia slovenského rezortu obrany má táto operácia slúžiť aj na odstrašenie ruskej armády. Velenie NATO považuje za znepokojujúce to, že Rusko má pri svojich hraniciach na svojom území alokovanú vlastnú armádu.
Aby predstavitelia NATO Rusov zo svojho vlastného územia odstrašili, tak okrem Slovákov povolali do Pobaltia k Ruským hraniciam aj americkú armádu!
Ako by reagovali média a politici, ak by Rusko pozvalo na vojenské cvičenie, na svojom území k lotyšským hraniciam čínsku, bieloruskú, srbskú armádu?

Za vyslanie slovenských vojakov na provokačné cvičenie k Ruským hraniciam hlasovali strany Smer-SD, SNS, Most-HID, SaS, OĽaNO+NOVA
Budú ochotný v prípadnom vojenskom konflikte, ísť títo vojnový štváči bojovať? Budú ochotný poslať bojovať svojich synov?http://www.hlavnespravy.sk/galko-sas-plne-podporuje-vyslanie-slovenskych-vojakov-na-vychodnu-hranicu-nato/893281