Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Brat Pčolinského a prepojenia na Lipšica, Krajniaka..na miestách, kde nemal čo hľadať...


Obyčajní ľudia , Nova , Sme rodina

Čo hľadal na mieste Lipšicovej nehody bývalý vysokopostavený policajt Pčolinský, krátko po nehode?

Krátko po nehode Lipšica stal na mieste nehody aj Vladimír Pčolinsky. Osoba, ktorá sa za ministrovania Lipšica v roku 2010 dostala veľmi vysoko v kariernom raste. Spolu s Krajniakom (SME rodina, zakladal Lipšicovu Nova) boli a pravdepodobne aj sú Lipšicovou pravou rukou. Brat Vladimíra Pčolinského Peter Pčolinský bol organizatorom Gorila protestov, ktoré chceli položiť Ficovú vládu. Vtedy sa z protestov najviac pokúšal ťažiť práve Lipšic s Matovičom, ktorí sa neskôr spojili a vytvorili pakt OĽANO-NOVA. Krajniak s Pčolinským založili spolu s Kollárom stranu SME Rodina. Prepojenie týchto stran ešte viac potvrďuje vyjadrenie Borisa Kollára: Keď budeme vo vláde, chceme, aby Lipšic bol ministrom vnútra.

Navyše pokladníkom Kollárovej strany je zhodou náhod Vladimír Pčolinský. Jeho žena Adriana Pčolinská, je tiež poslankyňou v NRSR za SME rodina. Výhodou tejto funkcie je napríklad aj voľný pohyb v priestoroch Národnej rady. Voľný pohyb na zaujímavých miestach bol pre tohoto muža typický aj v minulosti.


Rýchla kariéra Vladimíra Pčolinského

Vladimír Pčolinský vstúpil do polície v júli 2010 a rovno dostal hodnosť kapitána s platom takmer 3000 eur. Radoví policajti mohli o podobnom raketovom postupe iba snívať- navyše, Pčolinský nikdy nebol priamo vo výkone.
Ak pravda nerátame ako výkon policajného povolania jeho prítomnosť v rómskych osadách, kam sprevádzal svojho ministra a jeho experta na rómsku problematiku Milana Krajniaka, prípadne jeho prítomnosť na miestach, kde prebiehalo vyšetrovanie.

Dobré vzťahy s tajnou políciou

Vladimír Pčolinský mal vzťahy aj s vysokopostavenými a dobre informovanými funkcionármi Policajného zboru Slovenskej republiky aj Slovenskej informačnej služby. Pčolinský sa mimoriadne zaujímal aj o okolnosti samovraždy niekdajšieho podpredsedu Najvyššieho súdu Juraja Majchráka.

Ako úradník z ministerskej kancelárie sa motal po garáži, v ktorej sa sudca Majchrák v apríli 2011 obesil. Pčolinského prítomnosť na miestach, kde nemal čo hľadať, ostro namietala aj Generálna prokuratúra. Čo teda Vladimír Pčolinský hľadal na mieste nehody svojho niekdajšieho chlebodarcu Daniela Lipšica? "Doniesol som mu minerálku a požičal bundu," napísal nám Vladimír Pčolinský.

Sudca Majchrák bol veľmi blízkou osobou Lipšica. Lipšic práve prostredníctvom Majchráka útočil na Harabina. Ako sudca figuroval aj v jednej z káuz exriaditeľa SIS Ivana Lexu. Niektorí naznačujú, že by mohla mať dokonca spojenie s vraždou Ernesta Valka. Podľa portálu topky.sk ide o takzvané Duckého zmenky, ktoré sa ako motív spomínali aj v prípade neobjasneného zabitia advokáta. Valko totiž stál na strane štátu v spore, v ktorom išlo o viac ako 248 miliónov eur. V dome, v ktorom spáchal sudca Majchrák samovraždu, žil podľa servera spoločne so sudkyňou Katarínou Javorčíkovou. Tá, známa ešte pod menom Stránska, vraj vystupovala v prípadoch Duckého zmeniek ako predsedníčka senátu od roku 1999. Bývalá ministerka spravodlivosti Viera Petríková mala dokonca vyhlásiť, že Majchrákova družka ako jediná rozhodla v tejto kauze v neprospech štátu. Podľa rozhodnutia mal SPP zaplatiť vyše 16 miliónov eur. Zaujímavosťou je vraj aj to, že voči Javorčíkovej podal v roku 2004 námietku zaujatosti poslanec Ján Langoš. V tomto spore zastupoval Langoša práve Valko. Langoš nakoniec zahynul pri dopravnej nehode.


http://www.pluska.sk/plus-7-dni/domov/09/krizovy-tim-akcii-co-hladal-mieste-lipsicovej-nehody-byvaly-vysokopostaveny-policajt-pcolinsky.html
http://www.pluska.sk/slovensko/spolocnost/juraj-majchrak-zufaly-telefonat-psychiatricke-tesne-pred-smrtou.html