Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Mimovládky na Slovensku tlačia na zrušenie Mečiarových amnestií


Sloboda a Solidarita , Smer , Most - Híd , Obyčajní ľudia

0€

03/2017

Sú tisícky iných veci na Slovensku, ktoré by dokázali ľuďom zlepšiť živobytie. Mečiarové amnestie však život ľudí neovplyvnia nijako. Navyše je podivné ak najmä opozícia, americká a britská ambasáda a organizácie Georga Sorosa (Open society institutions - Nadácia otvorenej spoločnosti) tlačia na ich zrušenie. Rovnaký priebeh mal aj Majdan na Ukrajine, taktiež s podporou USA, Veľkej Británie a Sorosových organizácií.

Petíciu za zrušenie Mečiarových amnetií spustila pochybná mimovládna organizácia Via Iuris. Tá získavala od svojho vzniku dotácie najmä od americkej ambasády, Veľkej Británie, Sorosových nadáci (OSI Budapešť - Open society institute Budapest).

Tu si môžme rozobrať príjmy tejto mimovládnej organizácie:
Výročná správa za rok 2015:


- tu je vidieť, že najväčším sponzorom je Sorosová Open society foundations - tá dala 82 000 Eur. Druhým najväčšim darcom je tiež Sorosová mimovládka s názvom Norský finančný mechanizmus a suma 52 000 Eur. Tretim najväčším darcom je Mimovládka Ekopolis (jej najväčšim darcom sú tiež Sorosové mimovládky) a tá prispela sumou 35 000 Eur.
http://www.viaiuris.sk/wp-content/uploads/2016/08/vyrocna-sprava-2015.pdf
Členovia v roku 2015: Zuzana Čaputová, Kristína Babiaková, Eva Kováčechová, Marek Vagovič, Ivana Figuli, Imrich Vozár, Magdalén Grambličková, Zdenka Tesárová, Andrea Ochránková, Judita Hrubalová, Peter Horváth, Tomáš Kamenec, Andrej Majerník, Juraj Rizman, Ondrej Smolár, Jozef Vozár.

Rok 2014:


- 3 najväčši darcovia tiež Sorosové organizácie. Tento rok prispel aj Eset (majiteľ dennikN), americká ambasáda
http://www.viaiuris.sk/wp-content/uploads/2016/08/vyrocna-sprava-2014.pdf
Dana Mareková, Monika Jankovičová, Veronika Čukášová, Eva Kováčechová, Peter Wilfing,


http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/422142-via-iuris-spustila-online-peticiu-za-zrusenie-meciarovych-amnestii/