Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Fico prišiel k pozemkom z reštitúcie za pár korún


Smer

200 000€

01/2007

Lacno nakúpené pozemky, ktoré sa dajú výhodne speňažiť, nemajú len Mečiarovi ľudia, ale aj premiér Robert Fico. Pred piatimi rokmi nakúpil vinice v bratislavskom Novom Meste, kde sa krátko na to začalo masívne stavať. Cena pozemkov vďaka tomu niekoľkonásobne stúpla. Podľa predsedu SDKÚ Mikuláša Dzurindu sa k nim Fico dostal rovnakou cestou ako Mečiarovi ľudia k parcelám v Tatrách. Cez Slovenský pozemkový fond.

Robert Fico si ešte ako opozičný politik spolu s manželkou zadovážil vinohrad s rozlohou 800 štvorcových metrov. Podľa Dzurindu išlo o pozemky, ktoré dostala v rámci reštitúcií staršia pani z Nového Mesta nad Váhom. Tá ich podľa šéfa SDKÚ predala „doktorke“ z Bratislavy, od ktorej ju asi za 37-tisíc korún kúpili jej susedia z bratislavských Dlhých Dielov, manželia Ficovci.

Hodnota tejto pôdy časom niekoľkonásobne stúpla. Kým Fico zaplatil podľa Dzurindu za štvorcový meter v časti Podhorský pás asi 47 korún, realitné kancelárie dnes v tejto lokalite predávajú štvorcový meter od 5 500 do 13-tisíc korún.

To znamená, že pôda, ktorú má premiér za 37-tisíc korún, má dnes hodnotu najmenej 4,4 milióna korún. „Premiér podľa najskromnejších odhadov zarobil šesť miliónov korún,“ tvrdil Dzurinda.
http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/155986-pozemok-z-restitucie-vlastni-aj-fico/
http://hn.hnonline.sk/slovensko-119/dzurinda-ficov-vinohrad-je-schvalenym-stavebnym-pozemkom-263507