Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Protikorupčný pochod bol korupčným pochodom


Obyčajní ľudia , Sloboda a Solidarita , Nova , Smer , Most - Híd

0€

04/2017

Čo to je korupcia: podplácanie (aktívne aj pasívne) alebo poskytovanie alebo prijímanie prospechu (neoprávnených výhod) aj bez (priameho) úplatku, spravidla osobou zastávajúcou nejakú (úradnú, mocenskú) funkciu.

Samotný protest spĺňa definíciu korupcie vzhľadom na zapojenie väčšiny mienkutvorných a mocenských médií pôsobiacich na Slovensku. Tie dennodenne propagovali tento protest, to bol znak nenáhodnosti. Najväčšia propagácia bola práve od médií vlastnených finančnými skupinami (SME - Pentou) a proamerickými: DennikN, .týždeň.
Ak zakladateľ denníka má vo svojej kancelárií nie slovenskú, ale americkú vlajku..tak koho záujmy háji?


Priamo protest spoluorganizovali aj osoby prepojené s korupciou a politikou - Ján Greššo, ten bol vo vedení Kanníkovej strany. Kanník je podozrivý z viacerých prípadov korupcie a obohatenia sa na úkor iných osôb. Jedným z nich je neziskovka, ktorá obrala ľudí o státisice úspor, išlo o prípad podobný BMG Invest.
https://www.youtube.com/watch?v=cOli-5uKew4

Paradoxne protest podporila aj súčasná Ficová vláda podporou viacerých vlakov vyhradených pre účastníkov protestu bezplatne. Toto sa doteraz nepodarilo nikomu v histórií SR - objednať si štátne vlaky na súkromnú akciu. Prepojenie na SMER bolo aj cez Kramára, ktorý bol hlavnou mediálnou tvárou pochodu. Kramárova žena - Nataša Nikitinová pracovala ako riaditeľka na lukratívnej pozícií vo vláde, kde ju podľa médií dosadil jej spolužiak - Tomáš Borec (SMER).

Na protikorupčnom pochode boli predložené 4 požiadavky, ani jedna však nezahŕňala prípad najväčšej korupcie a to predaj 22 vodných, 2 jadrových a 2 tepelných elektrárni za cenu 1-2 tepelných elektrárni, za čo sme kúpili mytný systém. Pre porovnanie: z celej EÚ sme doteraz čerpali 19 miliárd EUR. Hodnota všetkých týchto elektrárni + zisky od ich predaja ďaleko prevyšujú sumu, ktorú nám poskytla EÚ v podobe eurofondov. Do predaja elektrárni sú zapojené finančné skupiny vlastniace média, ktoré propagovali protest. A osoby, ktoré sa na tom podieľali sú predstavitelia pravice, o ktorých organizátori protestov doteraz mlčia a užívajú si luxus v lukratívnych častiach Bratislavy - na Kolibe.
Pisali sme o tom tu:
http://www.idemvolit.sk/875-kauza/okradnutie-slovakov-predajom-24-elektrarni-za-cenu-jednej/