Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Mnohí nevedia o tom, že Ivan Mikloš začínal privatizácie na Slovensku a zriaďoval aj mnohé mimovládky


Sloboda a Solidarita , Most - Híd , Smer , SDKÚ

0€

05/2017

V politike začínal hneď pri vzniku SR ako minister privatizácie v rokoch 1991-1992. Práve počas vlády Jana Čarnogurského, kedy došlo k zániku väčšiny poľnohospodárstva a chovu na Slovensku.

Pre nevýhodnú netransparentnú privatizáciu sa dostal Mikloš do konfliktu s Ľubomírom Dolgošom, ktorý viedol protimonopólny úrad. Dolgoš upozorňoval, že privatizáciou ako ju rozbieha Mikloš sa presunie majetok nie do rúk mnohých súkromných podnikateľov - ako bolo v pláne, ale do vlastníctva príbuzných a známych členov strany VPN (tu tvorili: Milan Kňažko, Ján Budaj, Fedor Gál, Martin Bútora). Protimonopolný úrad vypracoval zoznam vyše 100 štátnych úradníkov, poslancov či ich najbližších príbuzných, ktorí figurujú v správnych orgánoch investičných fondov. Následne bol Dolgoš odvolaný...aby Miklošovi nekazil plány.

Len málokto si uvedomí, že vznik finančných skupín, vrátane Širokého a iných oligarchov SMERu umožnil práve Mikloš. A každý pochopí, že SMER a SDKÚ vždy boli prepojení a v tieni spolupracovali...lebo ich riadili tí istí ľudia...

Mikloša sa opakovane zastával Čarnogurský ako svojho ministra, napriek tomu, že vedel, že ide o aktivity ktoré okradnú bežných občanov Slovenska.

Len málokto vie, že Mikloš pôsobil v strane Občianská demokratická únia, ktorá mala členov najmä z mimovládného prostredia. O tejto strane sa hovorilo, že vznikla, aby rozpredala Slovensko a potom zabezpečila jeho zánik. To pri spätnej analýze potvrdzujú aj jej členovia:
Pavol Demeš - organizátor farebných revolúcií(oranžová revolúcia na Ukrajine 2004), riadil prvé a najväčšie mimovládkych v SR, ktorých členovia stáli pri privatizácia a predaji Slovenských podnikov


Ján Langoš - zakladal mimovládku M.E.S.A 10, kde pôsobili viaceré osoby prepojené na Radičovu a privatizácie. Pôsobil tu aj hlavný aktér kauzy Gorila - Gabriel Palacka. Langoš dostal v 1990 ocenenie od Izraela, za jeho zásluhy Izraelu na Slovensku(už to ho predurčilo k veľkej budúcnosti). Nedávno dostal odmenu aj od prezidenta Kisku.O význame Mikloša pre západné mocnosti svedčí aj fakt, že ako jediný Slovák sa zúčasťňoval Bilderberg group stretnutí. Taktiež bol vybratý na privatizáciu (rozpredanie) Ukrajiny po majdane.

Ivan Mikloš je rozvedený a má dve deti. Podniká s viacerými osobami podľa orsr.sk. Viaceré firmy sú pisané na jeho asistentku Natáliu Urbanovú Zaujímavé je jeho prepojenie a vplyv na slovenské lesy a drevo cez pána Gala:
http://www.orsr.sk/hladaj_osoba.asp?PR=Gallo&MENO=Ivan&SID=0&T=f0&STR=1

Ivan Mikloš zriaďoval aj mimovládku vedenú dcérou Radičovej, do ktorej bolo naliatých niekoľko stotisíc zo štátneho rozpočtu, písali sme o tom tu:
http://www.idemvolit.sk/881-kauza/radicova-odklepla-obrovske-dotacie-pre-svoje-nadacie-kde-ma-dceru-meseznikova-wienk/

Mikloš aktuálne presadzuje svoje záujmy cez svoju dobre známu bývalú spolustraníčku - Luciu Žitńanskú (Most-HÍD, SDKÚ):Nadštandardné vzťahy má aj s Figeľom a Bugárom, preto poslal Žitňanskú k Bugárovi...Dosah Mikloša je aj na SaS, kedže Sulík robil poradcu nielen Počiatkovi, ale aj MiklošoviNa chápadle s názvom Mikloš môžte vidieť, že pravica aj ľavica sú to samé....

Môžme si položiť otázku, či nie je konflikt záujmov ak sa politik stretáva s predstaviteľmi najväčších svetových firiem...v rukách, ktorých majiteľov možno skončil rozpredaný sprivatizovaný Slovenský majetok
http://afinabul.blog.cz/1205/kto-je-ivan-miklos
http://www.pluska.sk/plus-7-dni/ludia/ivan-miklos-opusta-rodinu-berie-aj-sexi-asistentku-nataliu.html