Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Súkromný biznis riaditeľa nemocnice na úkor zdravia detí?


Smer

06/2015

Kauza, ktorá vyvoláva podozrenie, že riaditeľ Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou v Bratislave Ladislav Kužela uprednostňuje osobné ekonomické záujmy pred zdravím detí a k tomu všetkému ešte degraduje zdravotné sestry na upratovačky.

Košická firma ČaSS začala upratovať detskú fakultnú nemocnicu s poliklinikou v Bratislave (DFNsP) na základe riadnej súťaže. Nechajme bokom, že táto firma má 20-ročné skúsenosti v branži a viacero pozitívnych referencií. V danom prípade je podstatné, že dôležitou súčasťou zmluvy s DFNsP je reklamačný poriadok, ktorý nemocnica dlhodobo ignorovala a nenahlasovala podľa jeho ustanovení údajné nedostatky pri poskytovaní upratovacích služieb. Verejnosť sa len odrazu z úst hovorkyne nemocnice dozvedela, že s prácou firmy nebolo vedenie spokojné. „Je neprípustné, aby nebol dodržaný hygienický štandard na operačných sálach, ambulanciách a klinikách, na ktorých sa liečia ťažko choré deti,“ podotkla hovorkyňa DFNsP Dana Kamenická. Zaujímavé, že vedeniu DFNsP jedno, že od začiatku júna sa práve jeho vinou v nemocnici neupratovalo vôbec.

V tomto kontexte je oprávnené prinajmenšom pripustiť domnienku, že riaditeľ DFNsP Ladislav Kužela by chcel na mieste spoločnosti ČaSS vidieť firmu cata-REAL, ku ktorej má bližšie a ktorá skončila v elektronickej aukcii na druhom mieste. Avšak na poslednú chvíľu pravdepodobne zistil, že nemôže uzavrieť nový kontrakt, ale musí začať súťažiť odznova.

Ministerstvo zdravotníctva k tomuto prípadu nezaujalo žiadne stanovisko alebo skôr nechcelo zaujať. Veď máme rok pred voľbami, čo iné sa dalo čakať. Ono by sa totiž mohlo napokon zistiť, že pán riaditeľ má bližšie nielen k firme cata-REAL, ale aj k istému bratislavskému oligarchovi so sídlom na Sasinkovej ulici, a preto sú na ministerstve radšej ticho.


http://pilat.blog.pravda.sk/2015/06/11/sukromny-biznis-riaditela-nemocnice-na-ukor-zdravia-deti/
http://www.teraz.sk/slovensko/reakcia-cass-na-zavadzajuce-a-nepravd/139447-clanok.html