Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Vláda schválila zákon, ktorý umožní odobratie pôdy Slovákom


Smer , Slovenská Národná Strana , Most - Híd

0€

05/2017

Vždy keď média prepierajú nejakú šaškáreň poslancov na štýl Matovičovho cirkusu o jeho odchode, v pozadí sa deje niečo s veľmi negatívnym dopadom pre budúcnosť Slovákov. Tak tomu bolo aj teraz a bez informácie v médiach. 16.5.2017 vláda zložená z Most-Híd, SMERu, SNS predložila návrh ústavného zákona, ktorý v budúcnosti umožni odobrať pôdu súkromným osobám, občanom SR a to aj bez ich súhlasu.
Zákon bol schválený, iniciovala ho SNS, konkrétne: Andrej Danko, Jaroslav Paška, Eva Antošová, Tibor Bernaťák.

Eva Antošová je osôbka, ktorú verejnosť moc nepozná. Svoju kariéru začala v HZDS. Kam sa dostala ako starostka Dubnice a známa Mečiara (ten je z Trenčianských teplíc).


Opakovane kandidovala za Nitrianskú županku za koalíciu strán: ANO, Slobodné fórum, HZD. O Ruskovej strane ANO, ktorá je hlavnou aktérkou kauz Gorila a je zodpovedná za mnohé privatizácie sa viac zmieňovať netreba. Slobodné fórum viedla Martináková, o ktorej sa šepkalo že je spojená alebo bábkou finančných skupín. HZD je odnoš HZDS, zakladal ju Ivan Gašparovič a v súčasnosti vedie Jozef Grapa (primátor mesta Krásno nad Kysucou, poslanec VÚC). Grapa je zaujímavá osoba, na ktorého len málokto z domácich má dobré slovo...stači ísť pozrieť výrub lesov do Krásna a okolia, eventuálne firmy budované príbuznými a známymi Grapu. Aktuálne je členkou výboru pre pôdohospodárstvo a životné prostredie. Možno niekedy v budúcnosti tu rozoberieme, ako sa zarába práve na životnom prostredí...Pochopiť dvojtvárnosť tejto úpravy Ústavy bežnému človekovi je takmer nemožné. Rafinovane napísaný tak, aby bol v budúcnosti vykladateľný podľa predstáv. A v čase dobrého lobbyngu firiem ušitý na ich mieru. Môžeme očakávať zákony, ktoré zoberú poľnohospodársku pôdu súčasným majiteľom a to bude úplne v súlade s Ústavou SR. Ústava nešpecifikuje, kto môže byť určená osoba.Kto bude určená osoba určí zákon, schválený jednoduchou väčšinou v NR SR.

Taký zákon môže jeden rok vyhradiť vlastníctvo pre občanov Slovenska, no druhý rok môže stanoviť, že len tí, ktorí majú vysokoškolské vzdelanie v poľnohospodárstve, môžu vlastniť poľnohospodársku pôdu, hoci iný zákon môže otvoriť vlastníctvo zahraničným investorom pre rozbehnutie veľkých priemyselných fariem a zároveň oberie o pôdu nehospodáriacich občanov-majiteľov pôdy.

A hlavne, toto sa netýka len pôdy, ale aj akýkoľvek majetok, ktorý je spojený s produkciou potravín, je predmetom tohto zákona – traktory, kombajny, mliekárne, mlyny, bitúnky, zvieratá, pekárne atď. – toto všetko sa týka potravinovej bezpečnosti – vlastne aj obchody, sklady a nákladné vozidlá, ktoré potraviny prepravujú. Nič z pohľadu ústavy nemôže zastaviť znárodnenie potravinárskeho sektora do rúk štátu. Je riskantné robiť si nejaké zásoby, pestovať na export, či vôbec budovať farmu, keď súkromný majetok nemá odteraz ochranu ústavy, lebo poslušná väčšina v parlamente môže odhlasovať jeho zabavenie pre akúsi potravinovú bezpečnosť.

Čo je až neuveriteľné, je, že každá opozičná strana okrem SaS hlasovala za tento zákon. Pominulé roky opozícia vedie neustále protesty proti korupcii a potom hlasuje za to, aby dala vláde neobmedzenú právomoc určovať, kto bude vlastniť poľnohospodársku pôdu a ďalší majetok súvisiaci s produkciou potravín na Slovensku. Nemá toto trochu väčší potenciál pre korupciu ako len navýšenie ceny nejakého CTéčka? To naozaj nepredpokladajú, že definícia “určenej osoby” nebude napísaná tak, aby zaistila hlasy a sponzorské príjmy Smeru, SNS či Most-Híd?


http://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=schodze%2Fhlasovanie%2Fhlasovanie&ID=38747
https://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=poslanci/poslanec&PoslanecID=229
http://www.pluska.sk/old/2008/04/17/politika/rozvedena-a-spokojna.html
http://www.hlavnespravy.sk/mala-ustavna-zmena-nielen-o-pode-velky-dar-opozicie-vlade/1012468