Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


400 000 Eur ročne a nemusíte robiť nič


Sloboda a Solidarita , SDKÚ , Sme rodina

01/2018

Každý rok dvanásť miliónov korún (400-tisíc eur) a pritom nemuseli spraviť nič. Takúto zmluvu so spoločnosťou Funds Managers za Národnú agentúru pre rozvoj malého a stredného podnikania v roku 2006 podpísal Bystrík Berthoty - manžel Berthotyovej, ktorá je zástupkyňou Kisku v "etickej" komisii proti Harabinovi. Chcete zastupovať Kisku? Potrebujete tri veci: srdce s kameňa, rozum na podvody, charakter hlboko pod bodom mrazu.
Berthoty a Berthotyová

„Mali nárok na odmenu a pritom nemuseli spraviť vôbec nič,“ uviedol Jankura - nástupca Berthotyho . Toto tvrdenie dokazuje aj manažérska zmluva uzavretá Fondom fondov a súkromnou akciovkou Funds Managers. V časti, ktorá je venovaná povinnostiam Funds Managers, sa síce na niekoľkých stranách píše o tom, že firma musí viesť účtovníctvo, informovať národnú agentúru o investíciách či hradiť náklady na sledovanie firiem. Nie je tam však napísané, že peniaze určené na podporu podnikateľom musí investovať. A práve s investovaním by sa spájali prípadné náklady firmy.

Do kresla šéfa agentúry bol Berthoty dosadený počas pôsobenia Ivana Mikloša (SDKÚ) na ministerstve hospodárstva.

Dostávame sa ďalej, Fondy fondov sú podozrivé, že peniaze rozdávali blízkym osobám alebo podnikateľom.
Akcionárom v Slovenskom rozvojom fonde, ktorý je súčasťou Fondu fondov, je cez viacero firiem podnikateľ Peter Struhár. Spomínaný rozvojový fond sa rozhodol investovať napríklad v akciovkách Fun media group a Radio, kde figuruje Struhár aj s podnikateľom Borisom Kollárom, ten to, že by mal byť zvýhodnený vďaka Struhárovi, odmietol...

Späť k Berthotymu, 2007:
Šéf NARMS Bystrík Berthoty bez rokovania so správnou radou zveril 1,6 miliardy firme Seed Capital Company (SCC), ktorá je dcérsku firmou NARMS. Obe firmy však zastupuje ten istý Berthoty! Stalo sa to bez verejného obstarávania a správna rada to dostala na stôl až po 4 mesiacoch. Potom sa SCC zmenila na Fond fondov, s.r.o. Ten začal zakladať ďalšie fondy, do ktorých sa peniaze prelievajú. Stovky miliónov išli tak aj na nákup akcií súkromnej firmy Slovenský rozvojový fond a ďalších súkromných firiem.
Peniaze určené na pomoc podnikateľom s horším prístupom k bankovým úverom "končia nevedno kde."

https://www.hlavnespravy.sk/manzel-berthotyovej-ktora-je-zastupkynou-kisku-v-etickej-komisii-proti-harabinovi-podpisal-nevyhodne-zmluvy-pre-stat-za-400-tisic-eur-rocne/1274998
https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/194432-narodna-agentura-akceptovala-milionove-odmeny-za-nic/
https://domov.sme.sk/c/5570620/miskov-ma-zrusit-podozrivu-agenturu.html
https://dennik.hnonline.sk/slovensko/358678-tunel-vo-fonde-ministri-si-umyvaju-ruky
http://www.pluska.sk/old/2007/03/02/slovensko/porodnica-u-kocha-nadalej-funguje.html