Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Dubček bol liberál a dnes by bol pravdepodobne v Sulíkovej SaS, tiež sa stretával so Sorosom


Smer , Obyčajní ľudia

0€

01/2018

Ak všetky média propagandy ospevujú jednú osobu vždy pozitívne, niečo nie je v poriadku. O Dubčekovi vedia ľudia málo, niektoré skreslené pozitíva manipulatívne vypichnuté médiami propagandy.

Po narodení odišiel s rodinou do ZSSR, tu ho hnal obdiv bolševikov. Neskôr sa vrátili na Slovenkso budovať tu Sovietské Slovensko, ktoré chceli pripojiť k ZSSR. Vyučil sa ako sústružnik a neskôr pracoval ako destilátor. V ďalšom období bol horlivým komunistom. Bol vedúcou osobnosťou Slovenského národného povstania a odsudzoval obdobie Slovenskej republiky za Tisa, ktoré nazýval klérofašistickým štátom.
Bol členom KSS a KSČS už od ich zavedenia na Slovensku v roku 1939. Jeho otec Štefan patril medzi zakladajúcich členov komunistickej strany Československa.
V 50. rokoch, keď u nás zúrili monstrprocesy, milióny ľudí boli okradnuté v znárodnení, či počas „menovej reformy“ Dubček poslušne a nenápadne napredoval v straníckej hierarchii.


V roku 1968 zastával funkciu generálneho tajomníka Ústredného výboru Komunistickej strany Československa, bol teda najmocnejším mužom v krajine (mnohí o ňom hovoria ako o bábke, ktorá plnila rozkazy). Túto funkciu dostal od svojho spolužiaka Leonida Brežneva. V tom čase aj podpísal okupáciu ČSR sovietskými vojskami. Presne rok po invázií Dubček podpísal tzv. pendrekový zákon, ktorým sa schvaľovali represie československých (!) bezpečnostných orgánov voči občanom, protestujúcim pri príležitosti prvého výročia invázie proti okupantom. Bol to mimoriadny podraz, lebo na základe tohto zákona boli postihovaní ľudia.

Keď ho ZSSR odsunula bokom znášal to ťažko. Nesúhlas s jeho odstavením vyjadrovali najmä Židia žijúci na Slovensku, ktorí Dubčeka uznávali vzhľadom na jeho liberálnejšie myslenie.
V roku 1970 bol vylúčený z komunistickej strany.

Po nežnej revolúcií sa Dubček stretol parkrát s financmajstrom nežnej revolúcie Georgom Sorosom. Mnohí hovoria o stretnutiach a naplánovaní nežnej revolúcie pred rokom 1989.


Na fotke Dubček, Soros, Janouch - 25.1.1990. Soros financoval nežnú revolúciu, Dubček a Janouch boli bábky, ktoré sa postavili do čela. Janouch je zakladateľ charty 77, komunista, študoval v Leningrade.

Po revolúcii sa KSS premenovala na Stranu demokratickej ľavice, do ktorej odmietol vstúpiť. Pod krídla ho vzala VPN.
Na jednaniach Občianskeho fóra a VPNv Prahe v decembri 1989 Dubček nemohol pochopiť, že nebude prezidentom, ale iba predsedom parlamentu.
https://www.aktuality.sk/clanok/109502/komentar-odvratena-tvar-dubceka/
http://necyklopedia.wikia.com/wiki/Alexander_Dub%C4%8Dek