Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Matoviča financujú oligarchovia, píše sa v spisoch gorila


Obyčajní ľudia

12/2015

Gorila2, ktorá je prepisom rozhovorov bývalého šéfa v tajnej službe spomína, že Matovičovi pomáhal pri vzniku strany známy podnikateľ. Cieľom vzniku Matovičovej strany malo byť pritom trieštenie pravice. „A. hovorí, že paradoxom je to, kto dal financie na rozbeh Matovičovi, to KMOTRÍK on ho zafinancoval, aby v opozícii zabezpečoval deštrukciu. Hovorí, že teraz má kauzu tlačiarenský stroj, za ktorý MATOVIČ nezaplatil clo, doviezol ho po kusoch a potom ho zložil,“ píše sa v spise.

Zaujímavé je, že iba pár dní predtým sa na portáli pravda.sk objavil blog o podivných prevodoch na účtoch Matovičovej manželky. Bloger Karol Pikus zverejnil aj výpisy z účtov, ktoré to majú dokazovať.

Výpis zo dňa 30. septembra 2009 ukazuje, že Matovičova manželka mala na účte vyše 10,5 milióna eura. Bolo to predtým, ako stal Igor Matovič poslancom. Výpis z júla 2012, teda takmer rok po páde vlády už na účte svieti suma 17,5 milióna eur. Iba za jeden deň 9. júla pritom prišlo na účet 2,5 milióna eur.

Možný pôvod peňazí zase môže vysvetliť aj dokument, ktorý sa taktiež objavil na webe, na ktorom bola aj Gorila I a aj Gorila II.

V dokumente sa píše o tom, ako Matovič tuneluje vlastnú stranu a tiež uvádza aj zaujímavé prepojenie na známu finančnú skupinu.

Systém odtekania peňazí opisuje dokument tak, že na to politik využíva istú advokátsku kanceláriu z Trnavy. Tá má pripravovať pre poslancov zákony a následne im strana za to platí. Navyše právnici z tejto firmy pravidelne radia aj v novinách, ktoré patria Matovičovej rodine.

V závere rozoberá priame prepojenie cez konkrétnu osobu na finančnú skupinu. Jeden z prokuristov advokátskej kancelárie figuruje podľa toho, čo sa píše v tomto dokumente v spoločnostiach, ku ktorým sa prihlásila práve finančná skupina. Holandská spoločnosť, ktorá je spoločníkom v týchto firmách, dnes navyše ovláda holding, ktorý oficiálne finančná skupina priznáva ako svoj majetok.


http://www.glob.sk/matovica-financuju-oligarchovia-pise-sa-v-gorila-2-a-dalsich-dokumentoch/