Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Okradnutie Slovenska emisiami - Interblue


Slovenská Národná Strana , Smer , SDKÚ

75 000 000€

01/2006

Za vlády SMERu a SNS došlo k predaju emisií firme Interblue, ktorá mala sídlo v americkej garáži. Peniaze neboli vyplatené, pričom aj cena bola výrazne nižšia ako trhová. Doteraz kauza nebola prešetrená. (2015)

Bývalá firma Roberta Fica - ELWING Slovakia, a. s., predtým známa ako R.F. Development, a.s. zmenila 16.10.2012 predsedu predstavenstva na občianku z Cypru - Marinu Charalambous + troch členov dozornej rady taktiež z Cypru - menovite Nikolas Kattou, Antreas Televantos, Leo Kapri. orsr.sk

Ako to súvisí s garážovou adresou Interblue Group? Marina Charalambous vystupuje ako konateľka v Českej repubike vo firme Dynamic Technologies s.r.o. obchodnirejstrik.cz v ktorej figuruje ako spoločník firma BUSINESS INVESTMENTS LLC, ktorá sídli na rovnakej garážovej adrese ako Interblue Group. Výpis z amerického obchodného registra.

Ďalšie prepojenie s americkou garážou je možno badať aj v kauze prevodu bytovky Glance House, kde si anglická schránková firma Mafferton Limited nárokuje pohľadávku vo výške 23 miliónov eur. V tejto firme Mafferton Limited vystupuje ako konateľ istý Septimus Rhudd. V americkom obchodnom registri vystupuje ako konteľ firmy JEWELLERY TRADING COMPANY LLC - výpis. Adresa tejto firmy je opäť zhodná s garážou Interblue Group.

V Glance House vystupoval ako konateľ aj Ľudovít Bölcs orsr.sk. Spolu s ním je v ďaľšej firme TUSCARO INVEST LTD istá Christina Van Den Berg - konateľka, ktorá vymenila Michaela Iana Bullimana v troch amerických firmách ktoré majú adresu v americkej garáži. TUSCARO INVEST LTD má záložné právo v privatbanke.

Michael Ian Bulliman bol konateľom anglickej firmy Elwing Limited, ktorá je vedená ako spoločník v bývalej firme Roberta Fica ELWING Slovakia I, s. r. o. orsr.sk. Mimochodom Elwing Limited sídli na rovnakej anglickej schránkovej adrese firmy z kauzy predaja Hotela Fórum z dielne SDKÚ - Destor Investment Ltd. Článok z aktuality.sk. Michael Ian Bulliman donedávna figuroval ako konateľ v 3 amerických firmách sídliacich ako inak - v garáži Interblue Group. Menovite Identity Ventures LLC, Tocashare LLC a Intercontinental Investment Group LLC (v tejto firme sú konatelia aj dvaja slováci - Marek Mego a Michal Pavlík). Tieto tri firmy vymenili konateľa Michaela Iana Bullimana za konateľku Christinu Van Den Berg o ktorej som písal v spojitosti s TUSCARO INVEST LTD.

Pre doplnenie staršia informácia z Maďarska, kde firma BRITTON INTERINVEST LLC sídliaca v rovnakej garáži figuruje v brokerskej kauze prepierania miliárd forintov - článok uverejnený v openiazoch.zoznam.sk a v angličtine - brokergate scandal.

Aká veľká hra sa hrá na jeden basketbalový kôš zavesený na garáži Interblue Group nevedno. No isto je to liga väčšia ako NBA.


http://slovaksheep.tumblr.com/post/38140112641/gar%C3%A1%C5%BE
http://medzicas.sk/robert-fico-vie-ako-zarabat-vlastnou-hlavou/
https://sk.wikipedia.org/wiki/Kauza_Interblue
http://jurajpolacek.blog.sme.sk/c/306915/Slovenskych-volicov-neoklammete-Oni-su-rozhodnuti.html
http://www.blogovisko.sk/ako-zarabat-vlastnou-hlavou.html