Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Boris Kollár a jeho prepojenia cez osobu Brodňana na Pentu


Sme rodina

0€

02/2016

Fun Mobile a.s. so sídlom na Lešková 5 v Bratislave, zmenila štruktúru svojej firmy koncom januára 2016. Samozrejme z dôvodu, že Kollár vstupuje do politiky a nemôže byť na riadiacich funkciach. Preto mnohé jeho firmy postihli zmeny už v auguste 2015.

Zaujímavou osôbkou tu je Ing. Vladimír Brodňan. Ten ukončil pôsobenie v dozornej rade v rovnaký deň ako Kollár - 27.1.2016, predtým tam obaja pôsobili spolu.
Vladimír Brodňan do roku 2005 figuroval vo Falcku aj v poisťovni Dôvera.

Vladimír Brodňan spolu so svojou manželkou pôsobili aj v ďalšej megafirme ovládanej investičnou skupinou PENTA - PPC Power resp. paraplynový cyklus. Ktorej privatizácia v roku 2004 bola spomínana aj v kauze Gorila z dôvodu veľmi nevýhodneho predaja. V roku 2004 kúpila Penta v rámci privatizácie túto firmu resp. jej 90% podiel. Silvia Brodňanová - manželka Vladimíra Brodňana bola v tomto podniku ovládanom Pentou v rokoch 2009-2010 vedúcou. Vladimír Brodňan bol v štatutárnom orgáne v roku 2007, v časoch keď mal bydlisko v Tvrdošíne.


Vladimír Brodňan a prepojenia s Kollárom:
viac tu

Teraz sa vynára otázka, členovia strany SMERodina bojujú proti Pente (Pčolinský, Krajniak) zatiaľ čo ich líder má prepojenia na Pentu, ako to je možné? Vyvstáva tu otázka, či celé to divadlo Krajniaka nebola len príprava na to, aby ich nespájali s Pentou. Kedže Krajniak je jedným z hlavných aktérov kauzy Gorila a písanim negatívne o Pente si získaval popularitu a mohlo to pôsobiť akože je proti Pente a nikoho by ani len nenapadlo SMERodina spájať s Pentou.

Vladimír Brodňan dlhé roky pôsobil aj vo firme: VSŽ KGOKOR, s.r.o. , ktorej akcionármi sú dlhe roky, aj za jeho pôsobenia boli firmy Penty so sídlami v daňových rajoch.

Kollár mal spoločné aktivity s osobou prepojenou s Pentou v množstve firiem a nevadilo mu to. A teraz vstupom do politiky sa zmenili len vlastníci. Nahliadnutie do programu jeho strany a texty o tom ako ide bojovať s takými ľuďmi ako on...človek sa pozaství....

Časť volebného programu strany SMERodina:
5. Ako chceme prerozdeľovať ekonomické hodnoty?
Zavedieme daňovú spravodlivosť. Je nemysliteľné, aby čoraz viac daní a odvodov museli platiť zamestnaní ľudia, ako aj malí a strední podnikatelia. A súčasne veľké nadnárodné firmy, domáci oligarchovia a finančné skupiny vyvážajú svoje zisky do zahraničia. Je to nielen nevlastenecké, ale aj amorálne a protizákonné.
7. Kde máme najväčšie rezervy vo výbere daní?
Daňové úrady dôsledne vymáhajú daňové nedoplatky iba od ľudí, malých a stredných podnikateľov. Oveľa benevolentnejšie sú však voči veľkým firmám a veľkým daňovým podvodníkom.
Slovenský štátny rozpočet stráca ročne 2,5 miliardy eur, pretože finančná správa dôsledne nepostihuje podvody pri DPH. Ďalšie stámilióny strácame tým, že umožňuje daňové úniky do daňových rajov, ako aj veľkým koncernom prelievať zisky do ich materských krajín.http://www.orsr.sk/vypis.asp?lan=en&ID=72197&SID=2&P=1
http://www.orsr.sk/vypis.asp?lan=en&ID=301195&SID=4&P=1
http://dlznik.zoznam.sk/socialna-siet/spolocnost-vsz-kgokor-a-s-1
http://www.orsr.sk/hladaj_osoba.asp?PR=Brod%F2an&MENO=Vladim%EDr&SID=0&T=f0&STR=2