Župné voľby 2017 Politické Kauzy Hlasovania v NRSR Politické Dianie Pridať kauzu Koho voliť Kontakt


Chobotnica v Bonaparte: Kočner, Fun rádio, Kaliňák, Bašternák, Ďurkovský


Smer , Sme rodina

0€

07/2016

Hanba Slovenska. Budova postavená z daňových podvodov. Čierna stavba. To je len zopár prívlastkov, ktorými za posledné týždne a mesiace neslávne známy komplex Bonaparte otituloval nahnevaný dav, osobnosti spoločenského života a opoziční politici.

Súčasný neromantický príbeh Bonaparte sa začal písať v roku 2003. Staviteľ Ladislav Bašternák v rozpore so stavebnými predpismi roztiahol stavbu do šírky i do výšky. No všetko sa dodatočne, ako je na Slovensku zvykom, vybavilo.

Fico býva na 3. poschodí v priestore o výmere: 470m2.
Viacerí politici už naznačili, či Bašternák nie je majiteľom bytu len na papieri a jeho skutočným vlastníkom nie je Robert Fico.
V každom prípade je isté, že nad Bašternákom visia ťažké podozrenia z daňových podvodov. Jeho prepojenia na Roberta Kaliňáka a Jána Počiatka sú už notoricky známe. Byt vedľa Fica vlastní Marián Kočner, známy z viacerých káuz a bývalý Bašternákov biznis partner. Ideme ďalej - rovnaké poschodie, tretí byt.

Šťastným susedom premiéra je aj syn Ficovho priateľa a údajnej sivej eminencie Smeru Miroslava Výboha. Matúš Výboh má byt v prenájme a z garáže ho možno vidieť vychádzať na luxusných autách. Byt, v ktorom žije, podľa našich informácií patrí akciovke MeTIS Consulting.

Tej predsedá najbližší človek Roberta Kaliňáka Marek Turčan. Štvoricu obydlí na najvyššom poschodí dopĺňa rodinné hniezdočko bývalého viceprimátora Bratislavy Milana Cíleka a jeho manželky, bývalej tenistky Kariny Habšudovej. Cílek bol práve v čase problematickej výstavby komplexu vo vysokej funkcii na magistráte. Staré Mesto vydalo územné rozhodnutie o umiestnení stavby začiatkom roka 2004 firme FORUM GROUP. Len pre zaujímavosť, dnes v tejto firme sedí práve Cílek s dcérou Mariána Kočnera. Zmenu stavby pred dokončením odklepol v roku 2010 Cílekov šéf, primátor Andrej Ďurkovský.

Tretie poschodie. Byt tu vlastní bývalý minister Ján Počiatek.

Podľa našich informácií do zariadenia vrazil približne milión eur vrátane luxusnej značky Fendi. Ďalšie dva byty má spomínaná MeTIS Consulting, jeden opäť Milan Cílek. Posúvame sa nižšie. Na druhom poschodí kúpila dva byty a spojila do jedného cyperská schránka ENIDEZ HOLDINGS LIMITED. V byte žije mladá bývalá asistentka smeráckej poslankyne Ľubice Roškovej Veronika Bernadičová so svojím malým synom.

Náš týždenník ju v minulosti zastihol, ako opúšťa komplex tesne po tom, čo z garáží vyrazil ďalší mecenáš Smeru Juraj Široký. Rovnaké poschodie si delia s Bašternákovými kamarátmi Branislavom Zahradníkom a súčasným prednostom Miestneho úradu Staré Mesto Petrom Jesenským.

Skupinu Bašternákových priateľov dopĺňa riaditeľ Fun rádia Patrik Ziman, ktorý má s „malým Lackom“ lukratívny štátny poľovný revír Rakytov. Presnejšie, Ziman je predsedom spolku, ktorý sídli na adrese podnikateľa Bašternáka. V Bonaparte sa Zimanovi ušiel byt na prvom poschodí. Za zmienku ešte stojí prízemný priestor advokáta Petra Filipa, dvorného právnika takých „kapacít“ ako Jozef Majský, Juraj „Piťo“ Ondrejčák či Miroslav Výboh. Posledný menovaný kúpil tiež časť suterénu.

Cez Zimana vedú prepojenia na Borisa Kollára, o ktorom sa dlho hovorí, že je spojkou medzi tzv elitou do ktorej patrí SMER Lipšic... SMERodina.

A na záver kandidát na primátora Kočner, svoj sľub splnil.
http://www.pluska.sk/plus-7-dni/domov/bonaparte-hanba-slovenska-postavena-z-danovych-podvodov-kto-vsetko-byva-kontroverznom-luxusnom-sidle.html